Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut

Recept Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut
FOTO OD VÁS
Recept Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Pokud se vám na poslední chvíli ohlásila návštěva, šup do kuchyně a připravte rychlou nepečenou dobrotu, abyste návštěvu ohúrili. Já osobně mám raději pečené těsto, ale ani toto sušenkové není vůbec špatné. Ta pěna je krásné nadýchaná a je třeba šlehat dost dlouho, aby vám to pak v lednici ztuhlo. Já sušenky ještě máčím v mléce, aby byly měkčí, ale vy nemusíte. Vrch bohatě posypat nastrouhanou čokoládou. Autor: Petra H.

FOTO OD VÁS
Recept Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

SUROVINY

500 mlsmetana ke šlehání
500 mlmléka
2 bal.vanilkový pudink bez vaření (Crème Olé, Dr Oetker)
2 bal.vanilkový cukr
5 lžickr. cukr
bebe sušenky
mléko na namočení sušenek
čokoláda na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Do velké mísy nalijeme smetanu, mléko, přidáme vanilkový pudinkový prášek (pudink, který připravíte bez vaření - Crème Olé, Dr Oetker), vanilkový a kr. cukr. Vše mixérem šleháme cca 5 minut - dostaneme nadýchanou pěnu.
  2. Velikost plechu jsem použila 38x25 cm, ale můžete použít i formu jiné velikosti (pokud menší, řezy budou vyšší). Dno vyložíme sušenkami, které namočíme do mléka, aby byly měkké.
  3. Ušlehaný krém navrstvíme na sušenky, pěkně uhladíme a pár krát ťukneme formou a pracovní desku, abychom se zbavili velkých vzduchových bublin.
  4. Vrch ozdobíme strouhanou čokoládou a odložíme do chladničky. Pokud nemáte čas, vložte řezy do mrazničky, rychleji ztuhnou, ale nenechávejte je tam příliš dlouho, aby nezmrzli.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit