Plněné světlé oříšky obalené v moučkovém cukru

Klasika u nás doma. Oříšky nesmí chybět na vánočním stole, jako například linecké cukroví. Recept mám od kolegyně z práce a věru musím říct, že jsem strašně ráda, že jsem je zkusila. S těstem se dělalo super, oříšky se pěkně vyklápali z formiček a je pravdou, že když postojí den - dva, jsou skvělé. Z dávky vyšlo cca 100 ks. Autor: Adkas

Recept Plněné světlé oříšky obalené v moučkovém cukru

Suroviny

Těsto:
300 ghladká mouka
300 ghrubá mouka
300 gmáslo
200 gmoučkový cukr
250 gmleté ​​ořechy
1 ksvejce
Náplň:
4 ksvejce
200 gkr. cukr
1 bal.vanilkový cukr
200 gmáslo

Postup přípravy

  1. Všechny suroviny na těsto vypracujeme do kuličky, se kterou můžete hned pracovat, nemusíte ji dávat do chladničky. Malé kousky těsta odebíráme z velké kuličky a plníme foričky na oříšky, které jsme předtím potřeli tenkou vrstvou oleje.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Těsto plníme tak, aby nám zůstal uprostřed prostor, do kterého budeme dávat krém. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 8-10 minut. Necháme vychladnout a vyklopíme z formiček.
  3. Náplň:
    Celá vejce s cukrem a vanilkou šleháme nad párou do zhoustnutí (trvalo to cca 10 minut). Necháme vychladnout.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Máslo vyšleháme a pak vmícháme vychladlou vajíčkovou hmotu. Krémem pomocí cukrářského sáčku plníme vychladlé oříšky a slepíme je spolu. Můžeme obalovat v moučkovém cukru nebo je pouze mírně přes síto poprášit cukrem, případně kakaem.

Můj blog s receptem: Adkas