Poctivé vanilkové krémeše

Poctivé vanilkové krémeše z listového těsta. Žádná zdlouhavá příprava, nic náročné a hlavně chutné.

Přidal:, 3.2.2016
Kategorie: Moučníky
Recept Poctivé vanilkové krémeše

Suroviny

1 bal.listové těsto
80 gkukuřičný škrob
500 mlmléka
100 gkr. cukr
200 mlsmetana ke šlehání
2 lžícemoučkový cukr
6 plátkůželatina
1 ksvanilkový lusk

Postup přípravy

  1. Listové těsto rozválíme na tenký plát, který překrojíme na polovinu. Jednu polovinu vcelku přendáme na druhou stranu plechu a upečeme při teplotě 200 stupňů do zlata. Nezapomeneme ho pořádně propíchat vidličkou, aby se nenafoukl.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Druhou část listového těsta nakrájíme na čtverečky a poklademe je na plech vyložený papírem na pečení. Ty už nepropichujeme vidličkou. Upečeme stejně jako celý plát. Můžete nakrájet i celé těsto na stejné čtverce a pak budete každý kousek plnit samostatně.
  3. Želatinu namočíme do vody (řídíme se pokyny na obalu) a necháme nabobtnat. Mléko, cukr, vnitřek vanilkového lusku dáme ohřát na oheň, přidáme škrob a důkladně promícháme, abychom neměli hrudky. Vaříme dokud hmota nezačne houstnout a následně odstavíme, přidáme nabobtnalou želatinu a necháme ji rozpustit. Krém zakryjeme a necháme mírně vychladnout.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Smetanu vyšleháme s cukrem do tuhé šlehačky a opatrně ji vmícháme (už jen vařečkou) do mírně vychladlého krému. Opatrně promícháme a krém odložíme do lednice.
  5. Na první těsto naneseme krém (pokud jste nakrájeli celé, cukrářským sáčkem naneseme na každý kousek trochu krému) a zakryjeme ho čtverečkami. Vrch posypeme moučkovým cukrem a podáváme.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky

Zdroj: Ichkoche