Pomalu pečené krůtí stehno

Pečené krůtí stehno s lehkým zeleninový salátem s mozzarellou a jogurtovým dresinkem. Musím se přiznat, že jsem krůtí stehno pekla poprvé a určitě ne naposled! Maso šťavnaté a chutné.

Přidal:, 18.2.2016
Kategorie: Grilované maso, Grilování a BBQ, Krůtí, Maso, Oběd
Recept Pomalu pečené krůtí stehno

Suroviny

2 kskrůtí stehno
olivový olej
pepř podle chuti
Salát:
listový salát
rajče
paprika
mozzarella
pažitka
olivový olej
bílý jogurt
chilli pasta nebo koření

Postup přípravy

  1. Krůtí stehno jsem očistila - zbavila jsem ho kůže, kdo má rád, nemusí. Po upečení bude křupavá, ale my doma to nemáme rádi, tak jsem to dala pryč.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Polijeme olivovým olejem, posypeme kořením podle vlastní chuti a rukama koření vmasírujeme do stehna. Já jsem stehna připravila večer, dala do mikrotenového sáčku a odložila do lednice na celou noc. Jedno stehno mělo cca půl kila. Všude jsem četla, že krůtí stehno je třeba dobře osolit, ale já jsem sůl nedávala vůbec, protože grilovací směs, kterou jsem použila je samá sůl :).
  3. Ráno krůtí stehna vyjmeme, vložíme do pekáče. Do pekáče jsem nalila cca polovinu sklenice vody - vody tam bylo cca 2 cm od dna. Zakryjeme alobalem a pečeme 2 hodiny při teplotě 160 stupňů. Po dvou hodinách jsem alobal stáhla, teplotu zvýšila na 180 stupňů a pekla jsem ještě jednu hodinu.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Jako přílohu jsem volila zeleninový salát s jogurtovým dresinkem. Zeleninu v misce promícháme (vše, co najdeme v chladničce), přidáme olivový olej a na talíři ozdobíme jogurtem, do kterého jsme přidali chilli pastu nebo jiné bylinky podle vlastní chuti.
  5. Masíčko bylo šťavnaté, měkoučké a velmi chutné, takže můj první pokus hodnotím velmi pozitivně. Možná někdy ještě potřu marinádou z česneku nebo medem, může to být dobrůtka.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce