Pomalý poctivý kuřecí vývar

Není nad domácí poctivý vývar, který potěší váš žaludek. U nás doma to byla kdysi klasika, stále v neděli na oběd byl domácí kuřecí vývar z domácí slepice nebo z kohouta a dnes jsem tomu ráda, protože tuto tradici zachovávám. Každou neděli se každý u nás doma těší na domácí vývar s domácími nudlemi :) Někdy se přiznám používám i kupované těstoviny, ale ne často. To jen tehdy když jsem velmi líná :)) Autor: HeMiShEk

Přidal:, 24.2.2017
Kategorie: Kuřecí vývar, Polévky
Recept Pomalý poctivý kuřecí vývar

Suroviny

2 ksmrkve
2 kslístky řapíkatého celeru (celý)
kousekpórku
1 kscibule
1 ksbobkový list
5 kuličeknového koření
10 kuličekčerného pepře
dle chutisůl, voda
kuřecí skelet
špičky křídel
kuřecí kosti

Postup přípravy

  1. Do hrnce si dáme kuřecí kosti, skelet, části křídel, bobkový list, nové koření a pepř. Zalijeme vodou a přivedeme k varu. Mezitím si nakrájíme mrkev na půlky, pórek na 2 cca 6 cm kousky, cibuli oloupeme a překrojíme napůl. Řapíkatý celer překrojíme na 3 kousky.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Zeleninu přidáme do vody. Jakmile se objeví první náznak varu, stáhneme plamen a necháme jen trochu pobublávat. V tuto chvíli můžeme osolit.
  3. Během vaření odebíráme hnědou pěnu, aby nám zůstal vývar krásně čistý. Vaříme cca 1-1,5 hodiny. Pak vývar přecedíme. Zeleninu si nakrájíme na kousky a maso obereme. Přidáme zpět do vývaru.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Vývar můžete doplnit nudličkami či celestýnskými nudlemi. Můžeme posypat pažitkou a nebo čerstvou petrželkou. Přeji dobrou chuť.=)