Pudinkové řezy se zakysanou smetanou

V týdnu tu svou chasu odbývám jen tak narychlo jablečným štrůdlem z kupovaného listového těsta, ale na víkend to chce jednoznačně něco mňamkovatějšího. Takže zase jednou po čase přišla řada na naše oblíbené... Autor: Danula

Přidal:, 8.2.2019
Kategorie: Sváteční pečení, Narozeniny, Koláče, Zákusky, Buchty, Dezerty, Vánoce, Velikonoce
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Pudinkové řezy se zakysanou smetanou

Suroviny

Pudink:
800 mlmléka
2 bal.pudinkové prášky (já dala malinové)
4 lžícekrystalu
Těsto:
6 ksvajec
250 gmoučkového cukru
100 mlhorké vody
100 mloleje
350 ghladké mouky
1 bal.prášek do pečiva
2 lžíceholandského kakaa
1 lžícehorké vody
špetkasoli
Dále:
4 kelímkyzakysané smetany - celkem 800g
1 bal.vanilkový cukr
4 lžícemoučkového cukru
čokoláda na ozdobení

Postup přípravy

  1. Žloutky ušlehat s polovinou množství cukru, postupně přilít vodu a olej, pak mouku s práškem do pečiva a nakonec sníh z bílků, ušlehaný se špetkou soli a druhou polovinou cukru.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. 2/3 těsta nalít na máslem vymazaný a hrubou moukou vysypaný velký plech s vyšším okrajem (mám rozměr 42x32cm), do zbylé třetiny vmíchat kakao, rozmíchané v horké vodě (směs s vodou se v těstě rozmíchá lépe než jen suché kakao) a cik-cak nalít na světlé těsto.
  3. Navrch lžící navršit hromádky uvařeného pudinku a poté upéct v troubě na 160 stupňů asi 30 minut.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Nechat vychladnout a pak potřít oslazenou zakysanou smetanou (použila jsem 4 kelímky zakysané smetany - celkem 800g, 1 vanilkový cukr a 4 lžíce moučkového cukru) a posypat čoko-hoblinkami.
  5. Hotové nechat ztuhnout v lednici přes noc.Tip: Jahodový džem bez chemie