NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Recept na domácí medové trubičky s karamelovou náplní obalené v čokoládě.
Recept na domácí medové trubičky s karamelovou náplní obalené v čokoládě.
Recept na domácí medové trubičky s karamelovou náplní obalené v čokoládě.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   2.11.2023

Recept na domácí medové trubičky s karamelovou náplní obalené v čokoládě.

Z této dávky jsem připravila přibližně 60 medových trubiček, ale počet se může lišit podle velikosti formiček a válečků, které použijete. Pro krém jsem využila klasický recept s uvařeným kondenzovaným mlékem, které jsem poté vyšlehala s máslem. Kondenzované mléko jsem nechala vařit ve vodě asi 3 hodiny v plechovce, aby se změnilo na karamelovou konzistenci. Doporučuji vaření provádět večer a nechat krém pořádně vychladnout během noci.

35 min
Čas přípravy
6 min
Čas vaření
Suroviny
250 g
hladká mouka
100 g
moučkový cukr
50 g
Hera (máslo)
2 lžíce
med
2 lžíce
mléko
2 ks
žloutek
1 konzerva
karamelové salko
250 g
máslo
Postup receptu
Vytisknout
  1. Všechny suroviny kromě salka a másla smícháme do hladkého těsta a necháme ho odpočívat zabalené v potravinářské fólii po dobu přibližně jedné hodiny.
  2. Následně rozválíme těsto na tenký plát a z něj vykrajujeme buď kolečka nebo obdélníky, které následně zavineme do trubiček.
  3. Trubičky umístíme na plech se spojem směrem dolů a potřeme je rozpuštěným máslem. Pečeme je při teplotě 180 stupňů asi 6 minut.
  4. Po upečení necháme trubičky chvíli vychladnout a poté je opatrně vyjmeme z formiček. Poté namáčíme do čokolády a naplňujeme krémem.
  5. Krém:
    Karamelové salko vyšleháme s máslem do pěnové konzistence.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář