NejRecept.cz Přílohy Knedlíky Karlovarské knedlíky Recept na knedlíky, které se připravují v hrnku a jsou opravdu vynikající.
Recept na knedlíky, které se připravují v hrnku a jsou opravdu vynikající.
Recept na knedlíky, které se připravují v hrnku a jsou opravdu vynikající.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Triniti Triniti    ·   17.1.2024

Recept na knedlíky, které se připravují v hrnku a jsou opravdu vynikající.

Skvělý recept na hrnkový knedlík, který vám mohu vřele doporučit. Jakmile ho jednou vyzkoušíte, věřte mi, nebudete chtít zkoušet jiný. Tento recept je naprosto jednoduchý a rychlý, ideální volba pro ty, kteří hledají chutný a praktický pokrm. Hrníčkové knedlíky jsou vyrobeny ze starších rohlíků, což je skvělý způsob, jak využít starší chléb a vytvořit něco chutného a výjimečného. S tímto receptem si můžete být jisti, že připravíte lahodné hrnkové knedlíky s minimem námahy.

15 min
Čas přípravy
35 min
Čas vaření
Suroviny
2 ks
vejce
200 g
polohrubá mouka
250 ml
mléko
2 ks
starší rohlík
špetka
sůl
na vymazání
máslo
Postup receptu
Vytisknout
  1. Do mísy prosejeme mouku, přidáme špetku soli a nalijeme mléko, do kterého jsme předtím rozmíchali žloutky. Důkladně vše promícháme.
  2. Přidáme nakrájené rohlíky na malé kostičky a na závěr přimícháme ušlehaný sníh z bílků. Připravíme si hrnky, které pořádně vymažeme máslem, posypeme moukou a naplníme je připraveným těstem do výšky asi 2/3.
  3. Hrnky umístíme do hrnce s vroucí vodou, kde hladina vody by měla dosahovat maximálně poloviny výšky hrnku, a vaříme 25 až 35 minut.
  4. Po uvaření vyjmeme hrnky, necháme chvíli vychladnout a poté knedlíky vyklopíme.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář