NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Kokosové cukroví Recept na kokosovo-ořechové včelí úly
Recept na kokosovo-ořechové včelí úly
Recept na kokosovo-ořechové včelí úly
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   2.12.2023

Recept na kokosovo-ořechové včelí úly

Tento recept na kokosovo-ořechové mlsání je dokonalou sladkou pochoutkou pro milovníky kokosu a ořechů. Jedná se o bohatou, sladkou směs, která spojuje tyto dvě oblíbené ingredience do lahodného dezertu. Recept je flexibilní, což umožňuje přizpůsobení množství cukru podle osobních preferencí, což je ideální pro ty, kteří dávají přednost méně sladkým variantám. Tato pochoutka je skvělou volbou pro speciální příležitosti nebo sváteční pečení, stejně tak jako pro každodenní mlsání.

30 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny

Linecké pečivo:

250 g
hera/Palmarin
400 g
hladká mouka
100 g
moučkový cukr
3 ks
žloutky
1 bal.
Zlatý klas/vanilkový pudink
1 bal.
vanilkový cukr

1.vrstva:

300 g
mleté vlašské ořechy
270 g
moučkový cukr
120 g
máslo
3 lžíce
rum
40 g
kakao

2. vrstva:

500 g
moučkový cukr
150 g
kokos
6 lžic
rum
100 g
máslo

Na polití:

čokoláda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Proveďte prosévání mouky alespoň dvakrát skrze jemné sítko. Pak přidejte nastrouhanou ztuhlou heru nebo Palmarin, žloutky, cukr, Zlatý klas nebo vanilkový pudink a vanilkový cukr. Z těchto ingrediencí zpracujte hladké těsto. Po vypracování těsto zabalte do alobalu nebo potravinářské folie a nechte ho odpočívat v lednici nejméně 2-3 hodiny, aby správně ztuhlo.
  2. Rozválejte těsto do tloušťky přibližně 3-4 mm a vykrajujte z něj kolečka. K tomu můžete použít formičku na včelí úlky, odměrku na kávu, nebo malou naběračku. V původním receptu se používala odměrka na kávu, což dávalo těstu tvar malých kulatých bombiček. Pokud nemáte odměrku na kávu, můžete použít formičku na včelí úlky. Takto připravené sušenky pečte v předehřáté troubě na 180 stupňů, zhruba 10 minut.
  3. Pro přípravu první a druhé vrstvy důkladně zpracujte všechny příslušné suroviny tak, aby vznikly homogenní hmoty. Tyto hmoty pak použijete k naplnění formiček.
  4. Nejprve si připravte formičku nebo odměrku. Začněte vrstvením – první vrstvu udělejte z bílé hmoty, poté přidejte tmavou vrstvu, a nakonec vše uzavřete lineckým kolečkem. Aby se první vrstva nepřilepila k formičce, můžete ji lehce obalit v moučkovém cukru. Dbejte na to, aby byla vrstva cukru tenká, jelikož v receptu už je dostatek cukru.
  5. Poté, co naplníte formičky, odložte je do lednice, aby ztuhly. Následně je obalte v rozpuštěné čokoládě. Tyto sladkosti jsou velmi sladké, takže příště můžete snížit množství moučkového cukru, ale chutnají fantasticky!
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář