NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Recept na likerové špice tak, jak je znáte z cukrárny.
Recept na likerové špice tak, jak je znáte z cukrárny.
Recept na likerové špice tak, jak je znáte z cukrárny.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   23.11.2023

Recept na likerové špice tak, jak je znáte z cukrárny.

Likérové špičky jsou okouzlující a chutný dezert, který je ideální pro slavnostní příležitosti. Tento recept vás provede krok za krokem přípravou těchto malých lahůdek. Dezert se vyznačuje bohatou chutí, která je dosažena kombinací jemného těsta a likérové náplně. Jedná se o perfektní volbu pro sváteční stoly, oslavy nebo jako elegantní sladké překvapení pro hosty. Likérové špičky nejen skvěle chutnají, ale také nádherně vypadají, a tak přidávají na eleganci každého stolu.

40 min
Čas vaření
Suroviny
70 g
krystalový cukr
20 g
Zlatý klas nebo vanilkový pudink
10 g
kakao
100 ml
voda
50 g
čokoláda na vaření
100 g
100% tuk
15 ks
piškoty
podle potřeby
vaječný koňak
na zahuštění koňaku
sušené mléko
na obalení
čokoládová poleva
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nedávno jsem si pořídila v obchodě zaměřeném na cukrářské potřeby unikátní formu na likérové špičky. Byla jsem zvědavá, co na tom všichni tak chválí. A hlavně mě k tomu přiměl můj táta, který je absolutním fanouškem těchto dobrot a odmítá je s kýmkoli sdílet.
  2. Pro přípravu této části receptu nejprve smíchejte pudink nebo Zlatý klas, kakao, cukr a vodu v menším hrnci. Poté umístěte hrnec na sporák s mírným ohněm. Během vaření neustále míchejte, abyste vytvořili hustou kaši. Jakmile je kaše hotová, stáhněte ji z ohně a ihned do ní vmíchejte čokoládu rozlámanou na kousky (přibližně 50 g). Míchejte, dokud se čokoláda úplně nerozpustí. Dávejte pozor, aby se směs nepřipálila - celý proces vaření by neměl trvat déle než zhruba 4 minuty. Po uvaření nechte směs úplně vychladnout. Tuto hmotu můžete připravit i večer a použít ji následující den, nebo ji vařit ráno a odpoledne z ní tvořit špičky.
  3. Pro další krok receptu nejprve vyšlehejte ztužený tuk do nadýchané konzistence. Pak přidejte připravenou čokoládovou hmotu a pomocí mixéru vyšlehejte obě složky do hladkého krému. Tuto směs na chvíli dejte do lednice, aby získala pevnější konzistenci. Poté ji přesuňte do cukrářského sáčku. Při plnění sáčku se ujistěte, že špička sáčku je umístěna správně - dírka na konci špičky by měla směřovat ven, nikoli dovnitř sáčka. Pokud by byla dírka obráceně, nebude možné krém správně vytisknout. Doporučuje se tuto část pečlivě sledovat a zkontrolovat.
  4. Při přípravě krému z této hmoty je důležité věnovat pozornost důkladnému vyšlehání, aby byl krém zcela hladký a bez jakýchkoli hrudek. Tento krok je klíčový pro pozdější stříkání krému, protože hladká a rovnoměrná konzistence usnadní aplikaci a zajišťuje, že krém bude správně vytékat z cukrářského sáčku. Kvalitně vyšlehaný krém zajistí lepší a plynulejší proces dekorace.
  5. Pro další fázi receptu použijte vychladlý krém, který pomocí cukrářského sáčku s speciální špičkou nanášejte na piškoty. Před tím, než piškoty naplníte likérem, nejprve je potřete tenkou vrstvou čokolády. Toto zabrání tomu, aby se piškoty likérem nadměrně nasákly. Během dekorace si odložte malé množství krému stranou, budete jej potřebovat na závěr, abyste mohli špičky uzavřít. Tento krok zajišťuje, že likér zůstane uvnitř piškotů a zároveň dodává dezertu estetický vzhled.
  6. Likérová hmota:
    Pro zahuštění likéru v tomto receptu bylo použito sušené mléko. Množství sušeného mléka, které je potřeba přidat, se nedá přesně určit, protože závisí na konkrétní hustotě použitého vaječného likéru. Doporučuje se tedy sledovat konzistenci likéru během jeho míchání se sušeným mlékem a postupně přidávat sušené mléko, dokud nedosáhnete požadované hustoty. Tento postup umožňuje přizpůsobit recept individuálním preferencím a zajistit, že likér bude mít ideální konzistenci pro použití v dezertu.
  7. Po přípravě likéru a krému můžete pokračovat plněním špiček. Každou špičku naplňte připraveným likérem. Po naplnění likérem uzavřete vrch špiček pomocí ozdobného krému, který jste si nechali stranou. Toto vám umožní vytvořit nejen chutný, ale také esteticky přitažlivý dezert. Ozdobná špička na vrchu dodá dezertu atraktivní vzhled a zároveň zajišťuje, že likér zůstane uvnitř.
  8. Po dokončení naplňování likérových špiček je důležité dát je do lednice, aby pořádně ztuhly. Až poté, co jsou dostatečně ztuhlé, ponořte je do rozpuštěné čokoládové polevy. Je klíčové, aby byl krém na špičkách dostatečně vychlazený, než začnete s máčením v polevě. To zajišťuje, že krém zůstane stabilní a nezačne se roztékat během procesu obalování v čokoládě. Tento krok dodává likérovým špičkám finální chuťový i vizuální dotek a zároveň zaručuje, že budou dobře držet tvar při servírování.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář