NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Pudingové cukroví Recept na linecké vánoční cukroví z pudinkového prášku
Recept na linecké vánoční cukroví z pudinkového prášku
Recept na linecké vánoční cukroví z pudinkového prášku
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   27.11.2023

Recept na linecké vánoční cukroví z pudinkového prášku

Růžové linecké vánoční cukroví z pudinkového prášku je nevšední a půvabný recept, který přináší sladkou chuť Vánoc s nádechem jahod. Toto cukroví je vyrobeno z tradičních ingrediencí lineckého těsta s netradičním přídavkem jahodového pudinkového prášku, díky čemuž získává nejenom svůj charakteristický růžový odstín, ale i jemnou jahodovou chuť. Po upečení se jednotlivé kousky slepují marmeládou a namáčejí v růžově obarvené bílé čokoládě, což dodává cukroví atraktivní vzhled a lahodnou chuť. Ideální pro milovníky jemných a originálních sladkostí k svátečnímu stolu.

45 min
Čas přípravy
7 min
Čas vaření
Suroviny
300 g
polohrubá mouka
2 ks
vejce
150 g
moučkový cukr
4 bal.
jahodový pudink
175 g
Hera
1/4 bal.
prášek do pečiva

Poleva:

bílá čokoláda
růžová potravinářská barva
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejprve si připravte těsto. K tomu smíchejte všechny požadované ingredience, zpracujte je do tvaru kuličky. Tuto kuličku těsta poté zabalte do potravinové fólie a nechte ji v lednici odpočívat, ideálně přes noc.
  2. Poté, co těsto odpočine v lednici, vyndejte ho a vyválejte na požadovanou tloušťku. Z vyváleného těsta vykrajujte srdíčka a pokládejte je na plech, který jste předem vyložili pečícím papírem. Nakonec tyto vykrojené kousky pečte v troubě.
  3. Pečte při 170 °C po dobu přibližně 7 minut. Důležité je pečení pozorně sledovat, aby cukroví nezhořelo.
  4. Následně cukroví spojte marmeládou a ponořte polovinu každého kousku do bílé čokolády, kterou jste předem obarvili růžovou potravinářskou barvou.
  5. Některé kousky cukroví jsem jednoduše posypala moučkovým cukrem.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář