NejRecept.cz Dezerty Nejlepší dezerty Punčové řezy Recept na nejlepší slavnostní punčové řezy
Recept na nejlepší slavnostní punčové řezy
Recept na nejlepší slavnostní punčové řezy
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   15.12.2023

Recept na nejlepší slavnostní punčové řezy

Máte chuť na něco jedinečného? Vyzkoušejte tento recept na punčové řezy. Tyto řezy nejsou jen obyčejný dezert, jsou to kousky štěstí plné sladkého rumu a malinové marmelády, které rozjasní každý váš den. Ideální pro oslavy, rodinné shromáždění nebo jen tak pro potěšení. Připravte se, že po jednom kousku budou všichni chtít recept.

40 min
Čas přípravy
15 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

10 ks
vejce
600 g
polohrubá mouka
1 a 1/2 bal.
prášek do pečiva
500 g
krystalový cukr
10 lžic
olej
10 lžic
mléko

Zálivka:

240 g
krystalový cukr
150 ml
voda
2 lžíce
malinový sirup
1 bal.
vanilkový cukr
2 ks
citron
2 ks
pomeranč
100 g
máslo
100 ml
rum

Poleva:

250 g
moučkový cukr
3 lžíce
rum
1 lžíce
malinový sirup
1 lžíce (podle potřeby)
mléko
400 g
malinový džem
špetka
červené potravinářské barvivo
Postup receptu
Vytisknout
  1. Pečeme nejprve dva pláty těsta. Každý z nich vyrobíme z trojice žloutků, které šleháme s 150 gramy cukru, 3 lžícemi oleje a mléka. K nim přidáme 180 gramů mouky promíchané s polovičním množstvím kypřícího prášku a nakonec vmícháme pevný sníh z bílků. Těsto pečeme 15 minut při 180 °C a poté necháme vychladnout. Pro třetí plát použijeme čtyři vejce a postupujeme podobně, ale s přídavkem potravinářského barviva, aby těsto získalo růžovou barvu. Žloutky šleháme s 200 gramy cukru a barvivem, pak přidáme mouku s práškem do pečiva a nakonec sníh z bílků. I tento plát po upečení necháme vychladnout, a to i s pečícím papírem.
  2. Pro další krok vezmeme plát těsta připravený ze čtyř vajec a položíme jej zpět do pekáče, ve kterém se pekl. Důkladně ho zalijeme zálivkou, kterou jsme připravili tak, že jsme vodu s cukrem povařili, dokud se cukr nerozpustil, a poté do ní vmíchali máslo a nechali vychladnout. Do vychladlé zálivky přidáme kůru z pomerančů a citrónů, šťávu z nich, vanilkový cukr, sirup a rum. Tento aromatizovaný plát těsta pak necháme odpočívat přibližně 30 minut, aby se všechny chutě propojily.
  3. Pro sestavení dortu začneme jedním z plátů upečených ze tří vajec, který rovnoměrně potřeme džemem. Tento namazaný plát pak přiklopíme džemem dolů na již připravený politý růžový plát. Pomocí pekáče obrátíme vrstvy tak, aby růžový plát byl nahoře, a poté odstraníme pečící papír. Druhý plát, také upečený ze tří vajec, potřeme džemem a položíme ho namazanou stranou na vrchní růžový plát. Na dort necháme pečící papír a zatížíme ho, aby se vrstvy spojily, a necháme takto přes noc. Dort může být uchováván v chladničce.
  4. Následující den odstraníme z dortu pečící papír a poté ho pokryjeme polevou. V mém případě jsem použila hotovou polevu, ale zde je recept na domácí polevu. Začneme tím, že moučkový cukr důkladně utřeme s rumem, trochou potravinářské barvy, sirupem a mlékem. Mléko přidáváme postupně, po lžících, dokud nedosáhneme požadované hustoty. Tuto hutnou polevu poté naneseme na povrch dortu a necháme ji ztuhnout a zaschnout.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář