NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Nepečené cukroví Recept na nepečené falešné grilážky bez salka
Recept na nepečené falešné grilážky bez salka
Recept na nepečené falešné grilážky bez salka
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Jaja79    ·   19.11.2023

Recept na nepečené falešné grilážky bez salka

Snadný a rychlý způsob, jak připravit lahodný dezert, který nevyžaduje pečení. Tento dezert je sestaven z vrstev tenkých oplatků, které jsou promazány bohatou, krémovou náplní. Náplň je kombinací másla, cukru a dalších ingrediencí, které dodávají sladkosti a bohatou chuť. Po složení vrstev se dezert nechá v chladničce ztuhnout, čímž se dosáhne ideální konzistence. Výsledkem je křupavý a zároveň jemný dezert, který je ideální jako sladká pochoutka k čaji nebo kávě. Jeho jednoduchost a rychlost přípravy ho činí ideálním řešením pro nečekané návštěvy nebo když potřebujete rychle připravit něco sladkého.

20 min
Čas přípravy
Suroviny
2 ks
dortová oplatka
1 sklenička
džem
250 g
sušenky
100 ml
voda
100 g
krystalový cukr
125 g
máslo
50 g
čokoláda
1 lžíce
kakao
70 g
mleté ​​vlašské ořechy
150 g
sušenky
1 lžíce
rumová esence

Na ozdobu:

50 g
bílá čokoláda
50 g
hořká čokoláda
6 lžic
smetana ke šlehání
Postup receptu
Vytisknout
  1. Potřeme oplatky džemem a na ně naskládáme sušenky.
  2. Vložíme do hrnce vodu a necháme ji zahřát, pak vmícháme krystalový cukr, až se úplně rozpustí. Následně přidáme máslo, čokoládu a kakao, a vše důkladně spojíme, dokud nezískáme hladkou směs. Na závěr vmícháme mleté ořechy, mleté sušenky (150 g) a případně rumovou esenci.
  3. Ještě teplou směs rozprostřeme na vrstvu sušenek a překryjeme dalšími sušenkami. Následně potřeme druhou oplatku džemem a položíme ji na sušenky.
  4. Na vrch dezertu nanášíme ozdoby z bílé a tmavé čokolády. Čokoládovou polevu připravuji tím způsobem, že do rozpuštěné čokolády vmíchám tři lžíce smetany ke šlehání (pro 50 g bílé čokolády použiji tři lžíce smetany a to samé pro 50 g hořké čokolády).
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář