NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Ořechové cukroví Recept na nepečené, fantastické a jednoduché vánoční ořechové trubičky.
Recept na nepečené, fantastické a jednoduché vánoční ořechové trubičky.
Recept na nepečené, fantastické a jednoduché vánoční ořechové trubičky.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   31.10.2023

Recept na nepečené, fantastické a jednoduché vánoční ořechové trubičky.

Kombinace tří klíčových kritérií – nepečené, fantastické a jednoduché – zaručuje, že tyto vánoční trubičky budou nejlepší, co jste kdy ochutnali. Poblázní vás natolik, že na žádné jiné nebudete chtít ani pomyslet. A nemusíte se bát ani syrového vajíčka, pokud použijete čerstvá vajíčka, nehrozí riziko salmonelózy.

25 min
Čas přípravy
Suroviny
150 g
mleté ​​vlašské oříšky
150 g
moučkový cukr
150 g
mleté ​​dětské piškoty
2 ks
domácí vajíčka (hlavně čerstvá)
1 lžíce
kakao
na ozdobu
čokoláda
na plnění
šlehačka
na ozdobu
sekané oříšky
Postup receptu
Vytisknout
  1. Smíchejte oříšky, moučkový cukr, mleté piškoty pro děti a domácí vajíčka v misce, až vytvoříte homogenní těsto, které můžete ihned zpracovávat.
  2. Připravte si kus potravinářské fólie a rozložte ji na pracovní ploše. Umístěte těsto na fólii, překlopte ji nad těstem, a pak válečkem rozválejte těsto na tenký plát. Nakonec těsto nakrájejte na obdélníkové kousky podle kovových trubiček.
  3. Nakrájené kousky přetočte na trubičky a položte je na plech spojem dolů. Tuto připravenou směs nechte přes noc vyschnout při pokojové teplotě.
  4. Druhý den odstraňte trubičky ze stávajících kovových trubiček a namočte je do čokoládové polevy. Poté ozdobte podle své fantazie a naplňte šlehačkou.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář