NejRecept.cz Dezerty Nepečené dezerty Recept na nepečený jahodový koláč z maslových sušenek, který se podobá na oblíbený krkův dort.
Recept na nepečený jahodový koláč z maslových sušenek, který se podobá na oblíbený krkův dort.
Recept na nepečený jahodový koláč z maslových sušenek, který se podobá na oblíbený krkův dort.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   27.11.2023

Recept na nepečený jahodový koláč z maslových sušenek, který se podobá na oblíbený krkův dort.

Strouhaný jahodový koláč bez pečení je dezert, který získal popularitu na internetu. Jedná se o nepečený koláč, který je alternativou k tradičnímu "Krtkovému dortu", s tím rozdílem, že místo banánů jsou použity jahody. Recept vyžaduje jednoduché ingredience, jako jsou šlehačka, mascarpone, moučkový cukr, sušenkový základ a spousta čerstvých jahod. Výsledkem je lahodný dezert, který je ideální pro teplé letní dny a překonává dokonce i chuť klasické zmrzliny.

20 min
Čas přípravy
Suroviny

Na základ:

400 g
máslové sušenky
120 g
máslo

Krém:

250 g
mascarpone
120 g
smetana na šlehání
100 g
moučkový cukr
150 g
jahody
Postup receptu
Vytisknout
  1. Začneme přípravou sušenkového základu tradičním způsobem. Nejdříve sušenky rozdrtíme na jemný prášek, pak do nich vmícháme rozpuštěné máslo, aby se směs spojila. Tuto směs rozdělíme na dvě poloviny. První polovinu rovnoměrně rozprostřeme na dno kulaté dortové formy, které jsme předem vyložili pečicím papírem, a pečlivě ji utlačíme, aby byl základ pevný.
  2. Nejprve si připravíme šlehačku tak, že smetanu společně s cukrem vyšleháme do pevné konzistence. Poté velmi jemně a na co nejnižších otáčkách vmícháme mascarpone, abychom udrželi šlehačku nadýchanou. Nakonec do hotového krému vmícháme nakrájené jahody. Tento jahodový krém pak naneseme na připravený sušenkový základ.
  3. Zbylé těsto rozdrobíme v rukou na drobné kousky a rovnoměrně posypeme na vrstvu krému.
  4. Nakonec koláč umístíme do lednice, aby ztuhl. Až bude připravený, můžeme ho podávat.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář