NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Nepečené cukroví Recept na pro mě nejlepší a nejrychlejší vánoční cukroví. Nepečené TIRAMISU kuličky za 15 minut.
Recept na pro mě nejlepší a nejrychlejší vánoční cukroví. Nepečené TIRAMISU kuličky za 15 minut.
Recept na pro mě nejlepší a nejrychlejší vánoční cukroví. Nepečené TIRAMISU kuličky za 15 minut.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   13.12.2023

Recept na pro mě nejlepší a nejrychlejší vánoční cukroví. Nepečené TIRAMISU kuličky za 15 minut.

Jednoduchý a rychlý způsob, jak si vychutnat tiramisu bez pečení. Piškoty, čokoláda a mascarpone tvoří základ tohoto lahodného dezertu. Kulky se tvoří smícháním rozdrcených piškotů s pudinkem a kávou, následně se obalují v čokoládě. Tento recept je ideální pro rychlou přípravu a nabízí všechny chutě klasického tiramisu v jednodušší podobě.

15 min
Čas přípravy
Suroviny
1 velké bal.
dětské piškoty
100 g
čokoláda
100 ml
uvařená horká káva
1 bal.
vanilkový pudink bez vaření
2 lžíce
instantní káva
250 g
mascarpone
Postup receptu
Vytisknout
  1. V tomto receptu na tiramisu kuličky začínáme rozemletím piškotů na jemný prášek. Poté se do piškotového prášku přidá vanilkový pudink (který se nevaří) a dvě lžíce instantní kávy. Tyto suroviny se důkladně promíchají dohromady.
  2. V dalším kroku receptu se 100 g čokolády rozpustí v 100 ml horké kávy a směs se přidá do sypké směsi z piškotů, pudinku a kávy. Do toho se dále přidá mascarpone, ale můžete ho nahradit i jemným tvarohem, pokud mascarpone nemáte. Celou hmotu je potřeba důkladně promíchat, což lze udělat rukama nebo ručním šlehačem.
  3. Z připravené hmoty se tvarují kuličky, které se poté na několik hodin umístí do lednice, aby ztuhly. Po ztuhnutí se kuličky obalují v čokoládové polevě, což dodává dezertu finální lahodnou chuť a texturu.
  4. Po obalení v čokoládové polevě se hotové kuličky umisťují do malých košíčků a jsou připraveny k podávání. Tento krok dodává dezertu elegantní vzhled a usnadňuje jeho servírování.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář