NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Kokosové cukroví Recept na výborné kokosové rohlíčky s polevou z ledových kaštanů.
Recept na výborné kokosové rohlíčky s polevou z ledových kaštanů.
Recept na výborné kokosové rohlíčky s polevou z ledových kaštanů.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   25.10.2023

Recept na výborné kokosové rohlíčky s polevou z ledových kaštanů.

Výjimečné vánoční cukroví z kokosu, které si okamžitě oblíbíte. Polevu jsem vytvořila s láskou z ledových kaštanů a trochou másla pro krásný lesk. Jejich chuť byla prostě úžasná. Samozřejmě, první dávka byla ochutnána jako zkouška, a musím říct, že byla naprosto dokonalá. Pro Vánoce si určitě připravím dvojitou dávku těchto lahodných dobrot.

40 min
Čas přípravy
8 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

100 g
hladká mouka
250 g
moučkový cukr
125 g
kokos
125 g
máslo
1 lžička
prášek do pečiva

Poleva:

2 ks
tyčinka Ledové kaštany
50 g
másla
Postup receptu
Vytisknout
  1. Máslo při pokojové teplotě pečlivě vyšleháme s cukrem a vytvoříme pěnu. Poté přidáme kokos a hladkou mouku. Výsledkem bude sypká směs, kterou rukama ještě dokonale spojíme do kuličky. Tuto kuličku uložíme do lednice na dobu jedné hodiny, aby se mohlo pokračovat v dalším postupu.
  2. Připravíme formičky, které není třeba vymazávat tukem. Do těchto formiček pak plníme směs až po okraj.
  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě na teplotě 170 stupňů, dokud cukroví nezíská zlatavou barvu, což by mělo trvat přibližně 8 minut.
  4. Po upečení je cukroví ještě horké, takže jej opatrně vyklopíme z formiček. Poté necháme vychladnout a přistoupíme k přípravě polevy z ledových kaštanů. Vodní lázni rozpustíme ledové kaštany a postupně přidáváme máslo, mícháním ho dokonale rozpustíme.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář