Roláda bez mouky s ,,třeseným,, ananásovo-kokosovým krémem

Obě moje dětičky po mně zdědily samozřejmě spoustu super vlastností, ze kterých doslova rostu každým okamžikem. Ale aspoň vím, že v porodnici nedošlo k žádné záměně. :D :D :D "Mamííí, to bude s ananasem?"..."Jo"... "Hurááá, ten já prostě úúúplně miluju. Máš ho taky ráda?"..."Jo"... "Tak to máš, mami, po mně, protože já ho mám taky rád." :D :D :D Já toho našeho prďolu prostě miluju... Autor: Danka

Přidal:, 10.6.2019
Kategorie: Zákusky, Rolády, Sladké rolády, Dezerty
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Roláda bez mouky s ,,třeseným,, ananásovo-kokosovým krémem

Suroviny

Těsto:
6 ksvajec
100 gkrystalu
špetkasoli
3 lžícekvalitního holandského kakaa
ušlehaná a lehce přislazená šlehačka
Krém:
2 kelímkysmetany ke šlehání 33% (celkem 400g)
1 ksananasový kompot (565g)
2 bal.kokosové pudinky bez vaření Olé od dr.Oetkera

Postup přípravy

  1. V míse vyšleháme ručním elektrickým šlehačem bílky s cukrem a špetkou soli do husté pěny, poté přišleháme po jednou žloutky a nakonec už jen vařečkou vmícháme kakao. Natřeme na velký plech s nízkým okrajem (mám vnitřní rozměr 42x32cm), který vysteleme pečícím papírem a ten pro jistotu ještě potřeme máslem. Pečeme 12-15 minut na 180 stupňů.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Vychladlý plát potřeme ušlehanou šlehačkou nebo jakýmkoliv lehkým krémem, já jsem dneska zvolila "třesený" krém s ananasem. Rolujeme a zároveň stahujeme pečící papír a lehce utahujeme. Hotovou roládu necháme v ledničce zatuhnout a před podáváním můžeme třeba jen posypat moučkovým cukrem.
  3. Já jsem ji potřela ušlehanou instantní šlehačkou, posypala strouhaným kokosem a dozdobila kousky ananasu.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Krém:
    Všechny suroviny (a tím myslím kompot s ovocem i se šťávou, nic necedíme!) dáme do uzavíratelné nádoby a 30 vteřin "třeseme" nádobou do stran. V okamžiku, kdy neslyšíme žádné šplouchání, je krém hotový.