Rumba cherry řezy

Vynikající rumba řezy s křehkým těstem uvnitř. Třešně nebo višně dokonale osvěží a jsou velmi chutné v kombinaci se žloutkovým krémem.

Přidal:, 12.5.2016
Kategorie: Dezerty, Moučníky, Višně, Podle ovoce, Třešně
Recept Rumba cherry řezy

Suroviny

Těsto:
6 ksbílku
6 lžickr. cukr
1 šáleknasekané vlašské ořechy (200 ml)
1 šálektřešně nebo višně (200 ml)
5 lžicpolohrubá mouka
Krém:
6 ksžloutku
9 lžickr. cukr
300 mlmléka
3 lžícehladká mouka
250 gmáslo nebo margarín
Dále budeme potřebovat:
2 ksdortová oplatka

Postup přípravy

  1. Připravíme si plech o velikosti 20 x 30 cm, dno vyložíme pečícím papírem a troubu předehřejte na 180 stupňů.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Bílky vyšleháme spolu s cukrem do tuhé lesklé pěny, přidáme postupně mouku smíchanou s ořechy a promícháme. Nakonec přidáme třešně nebo višně.
  3. Těsto navrstvíme na plech, pěkně uhladíme a pečeme dozlatova.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Mléko s cukrem dáme vařit na oheň, přidáme mouku a žloutky a metličkou pořádně utřeme, abychom neměli žádnou hrudku. Uvaříme hustý pudink, který odstavíme a necháme vychladnout. Máslo mixérem utřeme do pěny, přidáme vychladlý pudink a vyšleháme hladký krém.
  5. Na dortovou oplátku navrstvíme polovinu krému, pěkně uhladíme, položíme těsto, natřeme zbývající krém a položíme druhou oplátku. Zatížíme a necháme v chladničce odpočívat minimálně hodinu. Krájíme ostrým nožem.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky