Rychlé domácí listové těsto

Obětujte trošku svého volného času a připravte si doma lahodné listové těsto. Z domácího listového těsta připravíte výborné sladké dobroty.

Přidal:, 9.3.2015
Kategorie: Těsta, Listové, Dezerty, Moučníky
Recept Rychlé domácí listové těsto

Suroviny

Budeme potřebovat:
500 ghladká mouka
500 gstudené máslo
1 lžičkasůl
220 - 250 mlledová voda (záleží na kvalitě mouky)

Postup přípravy

  1. Mouku na pracovní desce smícháme se solí. Přidáme na kostičky nakrájené máslo.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Postupně přidáváme vodu a zpracujeme hladké těsto. Těsto zabalíme do fólie a odložíme do chladničky na 20 minut (nebo na 10 minut do mrazničky).
  3. Na pomoučeném vále rozválíme z těsta obdélník o velikosti 40 x 20 cm a přeložíme ho z horní a ze spodní strany směrem do středu.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Otočíme ho o 90 stupňů a znovu ho rozválíme na velikost 40 x 20 cm. Zabalíme do fólie a odložíme do chladničky na 20 minut (nebo do mrazáku po dobu 10 minut).
  5. Tento postup opakujeme ještě dvakrát (rozválíme, složíme, odložíme do lednice, otočíme o 90 stupňů, rozválíme, složíme, dáme do lednice).Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  6. Těsto by mělo být hladké a pružné. Používáme ihned nebo ho odložíme do lednice a pracujeme s ním do 3 dnů od odložení, případně do mrazničky.

Zdroj: Citromhab