Rychlé kynuté rohlíčky s marmeládou

Recept Rychlé kynuté rohlíčky s marmeládou

Přidal: Danula Vašíčková, 14.10.2019

Kategorie: Moučníky, Dezerty

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Taky vás občas přepadne chuť na kynuté šátečky s marmeládou, ale už jen při té představě, že budete muset zadělat těsto, počkat až vykyne a po naplnění opět čekat, než ty potvůrky vykynou, aby pak konečně po té nekonečně dlooooouhé době zavoněly z trouby? Objevila jsem recept na takové rohlíčky, co kynou tak říkajíc při práci a dokonce k jejich přípravě nebudete potřebovat ani váhu... Autor: Danka

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: Danula Vašíčková, 14.10.2019

Kategorie: Moučníky, Dezerty

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

5 hrnkůhladké mouky (hrnek o objemu 250ml)
2 lžícekrystalu
1/2 kostkyčerstvého droždí
2 hrnkyvlažné vody
1 lžičkasoli
1/2 hrnkuoleje
1 ksvejce na potření

Náplň:

1 velká sklenicejablečných povidel
1 baleníperníku na strouhání (150g)
2 lžícerumu

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Do mísy vsypeme 2 hrnky mouky, přidáme cukr, rozdrobíme droždí, zalijeme 2 hrnky vody a projedeme hnětačem, dokud se vše nespojí. Necháme 10 minut odpočinout, poté přilijeme olej, opět zapneme hnětač a postupně vsypeme zbylé 3 hrnky mouky a 1 lžičku soli. Když zapracujeme všechnu mouku, zapneme hnětač na nejvyšší výkon a necháme 10 minut hníst. Já mám jen ruční elektrický mixér, takže věřte, že dostal pěkně do těla, ale "dala jsem to".
  2. Zpracujeme hladké nelepivé těsto. Pokud se lepí, přidáme ještě trochu mouky. Ihned vykulíme na olejem potřenou pracovní desku, rozdělíme na požadovaný počet kousků (já rozdělila na 32 kusů).
  3. Pomocí dlaně nebo válečku každý kousek zvlášť roztlačíme do oválku (cca 15x10cm), k jedné kratší straně dáme lžíci náplně (domácí jablečná povidla se mi zdála příliš řídká, tak jsem je zahustila nastrouhaným perníkem a dochutila rumem.) a druhou polovinu nařízneme v centimetrových odstupech na takové třásně. Srolujeme od pevné části s náplní přes třásně a uložíme na plech vyložený pečícím papírem spojem dolů. Pracuji na mírně naolejované pracovní ploše.
  4. Rohlíčky hned potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme asi 30 minut na 170 stupňů.
  5. Z této dávky jsem upekla dva plechy po 16 kusech, celkem 32 rohlíčků.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit