Rychlé sladké rohlíčky plněné vanilkovým pudinkem

Přemýšlela jsem, co sladké upeču pro mého prcka a nakonec jsem dospěla k závěru, že udělám kynuté rohlíčky. S těstem pracuji velmi ráda, mám svůj odzkoušený recept, na který nedám dopustit. Při pracování s těstem se dokonale odreagujete, tedy alespoň na mě to platí, že zapomenu na všechny starosti a vyvětrám si hlavu. Autor: Milka

Přidal:, 22.3.2018
Kategorie: Oběd, Pečivo
Recept Rychlé sladké rohlíčky plněné vanilkovým pudinkem

Suroviny

Těsto:
1 kgpolohrubé mouky
2 dlslunečnicový olej
2 ksvajíčka
špetkasoli
1 bal.prášek do pečiva
2 kostkydroždí
6 dlmléka
8 PLcukru
Náplň:
2 bal.vanilkové pudinky
8 dlmléka
6 PLcukru

Postup přípravy

  1. Nejprve si uvaříme pudink a necháme vychladnout.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Potom v misce smícháme vlažné mléko, droždí a cukr, aby se droždí rozpustilo. Přidáme sůl, olej a bílky. Směs prošleháme. Přidáme mouku a prášek do pečiva a vypracujeme těsto. Hned s ním začneme pracovat.
  3. Těsto rozdělíme na dvě části. Každou část rozválíme na plát 60 x 45 cm. a rozdělíme na obdélníčky 10x9 cm, čili dostaneme 30 kousků z jedné části a 30 z druhé části.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Polovičku těsta nařežeme na proužky, na druhou polovinu dáme lžičku pudinku a dobře zatočíme, aby pudink nevytekl. Mřížky budou navrchu. Ohneme do rohlíčku a necháme 20 minut kynout.
  5. Potom rohlíček potřeme žloutkem, které jsme smíchali s 1 PL mléka, posypeme sezamem nebo mletými mandlemi.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Pečeme na papíře při 180 ° C asi 9 minut.