NejRecept.cz Dezerty Moučníky Skořicoví šneci na plechu pro líné hospodyňky. Rozdíl v chuti nepoznáte, ale příprava je mnohem jednodušší.
Skořicoví šneci na plechu pro líné hospodyňky. Rozdíl v chuti nepoznáte, ale příprava je mnohem jednodušší.
Recept Skořicoví šneci na plechu pro líné hospodyňky. Rozdíl v chuti nepoznáte, ale příprava je mnohem jednodušší.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   8.5.2024

Skořicoví šneci na plechu pro líné hospodyňky. Rozdíl v chuti nepoznáte, ale příprava je mnohem jednodušší.

Jak poznamenala sousedka - doslova bombastické těsto a lepší chuť než tradiční skořicoví šneci. Objevte kouzlo jednoduchosti s tímto fantastickým receptem na vosí hnízda, která mnozí znají také jako skořicovníky nebo skořicové šneky. Proč trávit hodiny v kuchyni, když můžete mít dokonalou chuť bez zbytečné námahy? Tajemství tohoto receptu spočívá v jeho jednoduchosti. Místo přípravy tradičních skořicových šneků se vše připravuje na jednom plechu. Tento způsob celý proces výrazně zjednodušuje, zatímco chuť zůstává autentická a neodolatelná.

20 min
Čas přípravy
25 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

75 g
máslo
2 ks
vejce
360 ml
mléko
420 g
polohrubá mouka
špetka
sůl
1 bal.
prášek do pečiva
150 g
krystalový cukr
1 bal.
vanilkový cukr

Skořicová náplň:

120 g
máslo
100 g
krystalový cukr
1 lžíce
hladká mouka
1 lžíce
mletá skořice

Vrch:

3 lžíce
moučkový cukr
2 lžíce
zakysaná smetana
Postup receptu
Vytisknout

Moje souseda, která měla možnost tyto vosí hnízda ochutnat, si je nemohla vynachválit. Po prvním soustu hned požádala o recept, což je jasný důkaz, že i jednoduché recepty mohou být úžasné.

  1. Vajíčka vyšleháme s krystalovým a vanilkovým cukrem do pěny, přidáme trochu ohřáté mléko, přidáme rozpuštěné a vychladlé máslo, špetku soli, mouku smíchanou s práškem do pečiva. Připravené vyšlehané těsto dáme na plech, který jsme vymazali máslem a vysypali moukou.
  2. Na těsto nalijte skořicovou náplň - rozpusťte máslo, přidejte cukr, mouku smíchanou se skořicí a dobře promíchejte. Připravte si párátko nebo špejli a krouživými pohyby zapracujte skořicovou směs do těsta.
  3. Dejte péct na 170 stupňů po dobu 25 minut. Po upečení nechte vychladnout a povrch potřete připravenou polevou ze zakysané smetany, do které jste přidali moučkový cukr. Nakrájejte na řezy a podávejte.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář