Sladké snídaňové pečivo

Sladké pečivo je velmi oblíbené na snídani ke kafíčku nebo k šálku čaje a pro děti k šálku oblíbeného kakaa.

Přidal:, 6.4.2016
Kategorie: Dezerty, Moučníky, Pečivo, Snídaně, Část dne
Recept Sladké snídaňové pečivo

Suroviny

Těsto:
4 šálkyhladká mouka
2/3 šálkukr. cukr
špetkasůl
1 šálekhorké mléko
1/4 šálkumáslo
3 ksvejce
20 gčerstvé droždí
2 lžičkycitronová kůra
1 lžičkavanilková esence
Náplň:
1/4 šálkumáslo
1/4 šálkukakao
2 lžičkyskořice
1 šálekmoučkový cukr

Postup přípravy

  1. Trochu teplého mléka nalijeme do misky, přidáme 2 lžičky kr. cukru a droždí. Necháme vzejít kvásek.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Ostatní suroviny na přípravu těsta dáme do druhé misky, přidáme i kvásek a zpracujeme hladké těsto, které necháme na teplém místě kynout zakryté utěrkou půl hodinu.
  3. Zatímco těsto kyne, připravíme náplň. Máslo pokojové teploty utřeme se skořicí a kakaem.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Vykynuté těsto přendáme na jemně pomoučenú pracovní desku a rozdělíme ho na 4 stejné části. Každou část rozválíme na tenčí kruh.
    První plát potřeme náplní, posypeme moučkovým cukrem, položíme druhý plát, který také potřeme náplní a takto to opakujeme, dokud položíme čtvrtý plát těsta. Naskládané kruhy těsta překrojíme ostrým nožem na 8 trojúhelníků. Každý trojúhelník ještě překrojíme uvnitř jak vidíte na obrázku a přes střední zářez těsto přetočíme. Vytvoříme hvězdu, kterou přendáme do kulaté formy na pečení, který jsme vyložili pečícím papírem a necháme ještě 10 minut kynout.
  5. Formu vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme při teplotě 180 stupňů cca půl hodinu. Upečený koláč potřeme teplým mlékem (do mléka můžete přidat i lžíci moučkového cukru a budete mít sladký povrch).Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  6. Před podáváním vrch posypeme moučkovým cukrem.

Zdroj: Pastry