NejRecept.cz Maso Kuřecí maso Slaninové kapsičky s kuřecím masem a sýrem
Slaninové kapsičky s kuřecím masem a sýrem
Recept Slaninové kapsičky s kuřecím masem a sýrem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Triniti Triniti    ·   17.3.2017

Slaninové kapsičky s kuřecím masem a sýrem

Tak tohle vzniklo úplnou náhodou, když jsem uklízela v chladničce a našla jsem pořádně odloženou slaninu a ještě kousek smetanového sýra. Jelikož ještě vše bylo v záruce, ale blížilo se to k ukončení spotřeby, tak jsem to chtěla co nejrychleji spotřebovat. Vzniklo toto luxusní jídlo, které si každý pochvaloval. Tak se chci podělit o recept. Maso bylo opravdu šťavnaté i díky slanině a ten roztahující se sýr, no nebíčko v tlamičce. Podávala jsem k tomu klasickou bramborovou kaši, kterou jsem omastila máslem a přidala jsem i smetanu, aby byla kaše nadýchanější, ale s přílohou se mi to už nepodařilo vyfotit :) Autor: Triniti

Sdílet na Facebooku
Suroviny
kuřecí prsa
slanina
smetanový sýr
česnek
sůl, pepř
tvrdý sýr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Kuřecí prsa nakrájíme na tenké plátky, které přes sáček naklepeme, abychom měli úplně tenký kousek.
  2. Plátky slaniny uložíme do kříže, abychom věděli kuřecí prso zabalit. Položíme kousek masa, osolíme a opepříme podle chuti, můžete přidat i jiné koření, já jsem nedávala.
  3. Na kuřecí prso jsem dala smetanový sýr, do kterého jsem přidala prolisovaný česnek a posypala jsem to ještě strouhaným sýrem.
  4. Takto připravené jsem to zabalila a vznikla mi kapsička, kterou jsem položila spojem dolů na alobalem vyložený plech. Pekla jsem to asi 40 minut v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů. Záleží na tloušťce masa, proto sledujte.
  5. Maso zůstane šťavnaté i díky slanině a spolu se sýrem to je mňamka.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář