Slaninové kapsičky s kuřecím masem a sýrem

Tak tohle vzniklo úplnou náhodou, když jsem uklízela v chladničce a našla jsem pořádně odloženou slaninu a ještě kousek smetanového sýra. Jelikož ještě vše bylo v záruce, ale blížilo se to k ukončení spotřeby, tak jsem to chtěla co nejrychleji spotřebovat. Vzniklo toto luxusní jídlo, které si každý pochvaloval. Tak se chci podělit o recept. Maso bylo opravdu šťavnaté i díky slanině a ten roztahující se sýr, no nebíčko v tlamičce. Podávala jsem k tomu klasickou bramborovou kaši, kterou jsem omastila máslem a přidala jsem i smetanu, aby byla kaše nadýchanější, ale s přílohou se mi to už nepodařilo vyfotit :) Autor: Triniti

Přidal:, 17.3.2017
Kategorie: Kuřecí, Maso, Oběd
Recept Slaninové kapsičky s kuřecím masem a sýrem

Suroviny

kuřecí prsa
slanina
smetanový sýr
česnek
sůl, pepř
tvrdý sýr

Postup přípravy

  1. Kuřecí prsa nakrájíme na tenké plátky, které přes sáček naklepeme, abychom měli úplně tenký kousek.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Plátky slaniny uložíme do kříže, abychom věděli kuřecí prso zabalit. Položíme kousek masa, osolíme a opepříme podle chuti, můžete přidat i jiné koření, já jsem nedávala.
  3. Na kuřecí prso jsem dala smetanový sýr, do kterého jsem přidala prolisovaný česnek a posypala jsem to ještě strouhaným sýrem.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Takto připravené jsem to zabalila a vznikla mi kapsička, kterou jsem položila spojem dolů na alobalem vyložený plech. Pekla jsem to asi 40 minut v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů. Záleží na tloušťce masa, proto sledujte.
  5. Maso zůstane šťavnaté i díky slanině a spolu se sýrem to je mňamka.Tip: Jahodový džem bez chemie