NejRecept.cz Sváteční pečení Narozeniny Jednohubky Slaný chlebový párty "dort". Vyzkoušejte na novoroční párty a udělejte dojem s tímto receptem.
Slaný chlebový párty "dort". Vyzkoušejte na novoroční párty a udělejte dojem s tímto receptem.
Slaný chlebový párty "dort". Vyzkoušejte na novoroční párty a udělejte dojem s tímto receptem.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   28.12.2023

Slaný chlebový párty "dort". Vyzkoušejte na novoroční párty a udělejte dojem s tímto receptem.

Tento recept popisuje přípravu chutného a kreativního plněného chleba, který se vyznačuje jedinečnou kombinací ingrediencí a jednoduchostí přípravy. Začíná se odstraněním vrchu chleba a vydlabáním středu, což vytváří prostor pro bohatou náplň. Náplň se skládá z vrstev salámu, taveného sýra, nakrájené cibule, chilli, slaniny nebo uzené šunky, rajčat a tvrdého sýra, přičemž každá vrstva je ochucena hořčicí a kečupem. Po naplnění je chleb uzavřen odříznutou částí a pečlivě zabalen do alobalu. Pro dosažení křupavého povrchu a dokonale rozpuštěného sýra lze chleb upéct v troubě. Nakonec se rozkrájí na trojúhelníkové porce, podobně jako dort, a je připraven k servírování. Tento recept je ideální pro pohostinné příležitosti nebo jako netradiční a chutný prvek pikniku či večerního setkání.

20 min
Čas přípravy
Suroviny
kulatý chléb
salám
sýr ve střívku
cibule
hořčice
chilli paprička
salám nebo šunka
rajče
sýr
kečup
čínské zelí
Postup receptu
Vytisknout
  1. Přichystáme všechny potřebné ingredience pro přípravu náplně do chleba.
  2. Odkrojíme horní část chleba, vyjmeme jeho střed rukou a necháme ho bokem.
  3. Na dno vydlabaného chleba umístíme salámové kolečka, potřeme je taveným sýrem, přidáme vrstvu nakrájené cibule, položíme polovinu odstraněného chlebového středu, potřeme ho hořčicí, přidáme na malé kousky nakrájenou chilli papričku, plátky slaniny nebo uzené šunky. Poté opět vrstvíme chlebové kousky, hořčici, nakrájená rajčata, tvrdý sýr, slaninu nebo uzenou šunku, potřeme kečupem, přidáme čínské zelí a šunku. Celé to zalijeme taveným sýrem, kečupem a hořčicí.
  4. Poklopíme to odříznutým vrškem chleba a poté celý chléb zabalíme do alobalu. Pečlivě zabalíme a stlačíme.
  5. Pro dosažení křupavější textury a rozpuštění sýra, můžete chlebíček vložit do trouby na pečení. Pečeme ho při 150 stupních přibližně 30 minut. I bez pečení je však tento chlebíček vynikající.
  6. Rozkrojíme ho na trojúhelníkové kousky podobně jako dort a naservírujeme.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář