Slavnostní ořechové řezy s tvarohovým těstem

Kombinace ořechového těsta spolu s tvarohovým těstem je velmi chutná. Po upečení tohoto skvělého zákusku určitě nebudete zklamáni a bude vám chutnat.

Přidal:, 12.2.2015
Kategorie: Koláče, cukroví
Recept Slavnostní ořechové řezy s tvarohovým těstem

Suroviny

Ořechové těsto:
5 ksvejce
100 gvlašské mleté ořechy
150 gkr. cukr
80 gpolohrubá mouka
50 gkukuřičný škrob
1 lžičkaprášek do pečiva
120 mlolej
Tvarohové těsto:
600 gjemný tvaroh
300 gmoučkový cukr
6 ksvejce
1/2 lžícehladká mouka
1/2 lžícekukuřičný škrob
125 gmáslo
1 lžičkaprášek do pečiva
Krém:
500 mlmléka
5 lžichladká mouka
2 bal.vanilkový cukr
200 gmoučkový cukr
250 gmáslo

Postup přípravy

  1. Máslo s cukrem vymícháme do pěny a postupně přidáme jeden žloutek po druhém. Přidáme tvaroh, mouku smíchanou s kukuřičným škrobem a práškem do pečiva a nakonec i vymíchání sníh z bílků.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech o velikosti 20 x 30 cm, který jsme si vystlali papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů po dobu cca 30 minut.
  3. Připravíme si ořechové těsto. Bílky si oddělíme od žloutků. Bílky si vyšleháme na tuhý sníh, postupně přidáme cukr a stále šleháme. Přidáme jeden žloutek po druhém a mixérem důkladně spojíme. Nakonec přidáváme mouku, smíchanou s kukuřičným škrobem, práškem do pečiva a s mletými vlašskými ořechy, olej a jemně vařečkou promícháme.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Takto připravené ořechové těsto si navrstvíme na plech o velikosti 40 x 60 cm (nebo stejný plech, jaký jsme použili při prvním těste a následně upečené těsto rozřízneme podélně), který jsme si vystlali papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů, pokud se nám kraje nebudou odlepovat od hran plechu.
  5. Upečené těsto si necháme vychladnout a rozřízneme na polovinu.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  6. Připravíme si krém. V mléce si rozpustíme vanilkový cukr, přidáme hladkou mouku, kterou si rozmícháme, abychom neměli hrudky. Uvaříme hustou hmotu.
  7. Máslo si vymícháme s moučkovým cukrem do pěny a postupně přidáme vychladlou hmotu.
  8. Můžeme vrstvit. Na ořechové těsto si natřeme 1/2 krému, položíme tvarohové těsto, znovu natřeme krém a položíme ořechový plát těsta. Vrch potřeme malou vrstvou krému a posypeme mletými ořechy.
  9. Necháme v lednici odstát minimálně 4 hodiny. Nakrájíme na úhledné řezy a podáváme. Dobrou chuť!

Zdroj: Coolinarika