NejRecept.cz Dezerty Nejlepší dezerty Punčové řezy Slavnostní punčové řezy
Slavnostní punčové řezy
Recept Slavnostní punčové řezy
NejLucka NejLucka    ·   8.3.2015

Slavnostní punčové řezy

Nejoblíbenější zákusek - punčový řez. Zvyknete ho i vy připravovat takto? Barevné těsto uprostřed, pokvaskovitý džem a na vrchu punčová poleva. Mňamka!

20 min
Čas přípravy
30 min
Čas vaření
Sdílet na Facebooku
Suroviny

Světlé těsto:

7 lžic
polohrubá mouka
8 lžic
kr. cukr
8 lžic
voda
8 ks
vejce
1 bal.kypřící prášek

Tříbarevné těsto:

2 hrnky
(250ml) moučkový cukr
2 hrnky
polohrubá mouka
450 g
pikantní džem (cca)
250 g
máslo
500 ml
ovocný sirup (nejlépe malinový)
100 ml
rum
2 lžíce
kakao
½ bal.
kypříci prášek
7 ks
vejce
3 ks
punčová polevá (polotovar Dr. Oetker)
1 lžíčka
punčová aroma
růžové barvivo
Postup receptu
Vytisknout
  1. Bílky vyšleháme, přidáme cukr, vodu, žloutky, nakonec směs rozdělíme na polovinu a připravenou mouku s kypř. práškem přisypeme až těsně před pečením. Z hmoty upečeme dva pláty na plechu s mastným papírem. Pečeme při teplote 180 ° C.
  2. Barevné těsto: žloutky utřeme s cukrem a máslem do pěny, přidáme mouku smíchanou s kypřícím práškem a nakonec tuhý sníh z bílků. Směs rozdelíme na tři části: žlutou, hnědou (přidáme kakao) a červenou (přidáme potravinářské barvivo).
  3. Na plech vyložený mastným papírem lžící klademe střídavě z každé barvy těsta hromádky a nakonec zarovnáme - dáme upéct do vyhřáté trouby na cca 180 ° C.
  4. Bílý piškotový plát natřeme polovinou džemu, položíme na něj barevné těsto hustě ho propícháme vidličkou a polijeme sirupem smíchaným s rumem a aromou. Je třeba použít celý obsah tekutiny, ale třeba dávat pozor, aby vám šťáva nestékala po bocích - nasákne spodní piškot.
  5. Natřeme druhou polovinou džemu, přikryjeme druhým plátem a polijeme polevou. Polevu necháme dobře ztuhnout a zaschnout a krájíme mokrým, dlouhým zoubkovaným nožem. Dobrou chuť!

Zdroj: Pečené, varené s Ivou

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář