Smažená brokolice s bramborovou kaší

Klasikou u nás doma byl vždy smažený květák. Dnešní doba nabízí širokou škálu zeleniny a ovoce a když vejdete do obchodu, nevíte co vzít dříve. Kde jsme měli kdysi takovou zdravou zeleninu, brokolici? Já si vůbec nepamatuji, že něco takového existovalo :) Jelikož dnes ji dostanete v každém obchodě, receptů je mnoho, ale já zůstávám věrná staré klasice, obalenou v trojobalu a vysmaženú. Tak jako květák je to jeden z nejjednodušších receptů, které musíte ovládat :) Autor: Naďa I. (Rebeka)

Přidal:, 12.1.2017
Kategorie: Oběd
Recept Smažená brokolice s bramborovou kaší

Suroviny

brokolice
vajíčka
hladká mouka
strouhanka
olej na smažení
máslo do brambor
brambory
sůl, pepř
petrželka

Postup přípravy

  1. Brokolici uvaříme vcelku v osolené vodě do měkka. Scedíme, necháme vychladnout a rozdělíme na jednotlivé růžičky.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Každou růžičku obalíme v trojobalu - hladká mouka, vajíčko, strouhanka a pokud chcete mít obal hrubší obalení opakujte alespoň 3x.
  3. Smažíme v pořádně rozpáleném oleji dozlatova.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Brambory oloupeme, uvaříme v osolené vodě, protlačíme a pořádně omastíme máslem. Někdo má rád i cibulku, já nedávám. Na talíři posypu petrželkou a může se podávat.
  5. Nezapomeňte vysmaženú brokolici ukládat na papírový ubrousek, abyste se zbavili přebytečného oleje.Tip: Jahodový džem bez chemie

Můj blog: Vaření s Tomem