NejRecept.cz Dorty Sladké dorty Smetanově - borůvkový dort
Smetanově - borůvkový dort
Recept Smetanově - borůvkový dort
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   26.7.2017

Smetanově - borůvkový dort

Už tak dávno jsem nedělala smetanový dort, že musela jsem to napravit .. a protože jsem už dělala se všemi druhy ovoce, tak teď jsem použila borůvky ... :-) Pravé, domácí, chutné, voňavé a sladké. Ne každý rok mám tu možnost mít domácí borůvky, proto tento rok je pro mě o něco vzácnější, že jsem je dostala od mé kamarádky. Spravila jsem pár zavařených lahviček, zamrazila na horší časy a samozřejmě se ušlo i nějakých těch sladkých dobrot v podobě koláčů a dortů. Autor: Zlatulik

Suroviny
2 bal.
piškoty dlouhé
podle potřeby
piškoty kulaté
4 x 250 ml
zakysaná smetana
5 -6 PL
moučkový cukr
1 PL
kakao
200 g
ovoce
Postup receptu
Vytisknout
  1. Smetanový dort dělal snad už každý, takže postup má asi každý jiný ... ale tak já dělám tento: Smetany rozdělím na polovinu, na jeden talíř dám 2 ks smetany a přidám asi 2-3 PL moučkového cukru.
  2. Do druhého talíře stejně jen přidám kakao asi 1 až 2 lžíce, každý podle chuti .. dobře vymícháme .... Takže máme bílou i kakaovou masu .. :-) A já použila i dvoubarevně piškoty.
  3. Připravím dortovou formu .. Na dno vyliji trochu kakaové masy, vyložíme piškoty na to dám libovolné ovoce - čerstvé nebo mražené..to je jedno.
  4. Dám piškoty a na to vyliju bílou smetanovou masu. Pokračuji a zase dám piškoty, můžeme pokapat šťávou z ovoce a potom pokladu ovoce a zase piškoty a všechno to zaliju kakaovou masou.
  5. Dáme alespoň na 12 hodin odležet do lednice .. :-) Dobrou chuť.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář