Smetanový dort s vaječným likérem

Fenomenální dort s chutí vaječného likéru. Trubičky použijeme na ozdobu. Dobrou chuť! Autor: Triniti

Přidal:, 27.4.2015
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Dezerty
Recept Smetanový dort s vaječným likérem

Suroviny

Těsto:
3 ksvejce
3 lžícekr. cukr
3 lžícepolohrubá mouka
1 lžícekakao
3/4 lžičkyprášku do pečiva
Krém:
400 mlsmetana ke šlehání
200 mllikér Advocaat
80 gmáslo
80 gmoučkový cukr
2,5 lžičkyprášková želatina
1/5 šálkuteplá voda
Želatina:
150 mllikér Advocaat
2 lžičkyprášková želatina
30 mlvoda
Dále budeme potřebovat:
2 bal.trubičky

Postup přípravy

  1. Těsto:
    Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny a postupně přidáme polohrubou mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva. Připravené těsto navrstvíme do kulaté formy na pečení o průměru 23 cm. Formu jsme vystlali papírem. Upečeme při teplotě 180 stupňů cca 20 minut. Upečené těsto vyjmeme z formy, stáhneme papír a vrátíme zpět do formy. Necháme vychladnout.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Krém:
    Máslo utřeme s moučkovým cukrem do pěny. Postupně po lžících přidáváme likér a mixujeme. Želatinu si připravíme v teplé vodě - řídíme se pokyny na obalu želatiny. Připravenou želatinu přidáme k vymixovanému máslu a spojíme. Smetanu ke šlehání vyšleháme do tuhé šlehačky a po malých množstvích ji vmícháme k máslové hmotě. Výslednou hmotu navrstvíme na chladný korpus a pěkně uhladíme. Odložíme do chladničky po dobu 1-2 hodin.
  3. Vrch:
    Želatinu rozpustíme v horké vodě (řídíme se pokyny na obalu želatiny). Připravenou želatinu přidáme k likéru a důkladně spojíme. Navrstvíme na ztuhlý krém a pěkně uhladíme. Kraje ozdobíme trubičkami. Dobrou chuť!Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce