Starodávný recept na ty nejlepší placky jogurtové placky jako od babičky

Placky se dají připravit na mnoho způsobů a ten nejlepší si každý musí vyzkoušet sám. Někomu chutnají z kyselého mléka, někomu pouze z mouky, někomu chutnají hrubé, někomu tenké, někomu smažené, někomu pečené, opravdu je jich mnoho. Vyzkoušejte si připravit tyto jogurtové, které jsou velmi chutné a připravují se na malém množství oleje.

Přidal:, 19.5.2017
Kategorie: Oběd
Starodávný recept na ty nejlepší placky jogurtové placky jako od babičky

Suroviny

300 ghladká mouka
200 mlbílý nízkotučný jogurt
1 ksvejce
2 PLkr. cukr
1/2 lžičkyjedlá soda
2 PLolej
1 lžičkusůl
olej na smažení

Postup přípravy

  1. Nejlepší je mít všechny suroviny stejné teploty, takže nezapomeňte jogurt a vajíčko vybrat z chladničky o něco dříve.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Připravíme si mixér, vezmeme hnětící háky (pokud nemáte nezoufejte, postačí vám i obyčejná vařečka nebo i ruka).
  3. Do misky dáme mouku, vajíčko, cukr, sodu, olej, sůl a nakonec přidáme i nízkotučný jogurt. Zpracujeme kuličku, kterou rozdělíme na menší kousky.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Každý kousek rozválíme na placku a tu dáváme na rozehřátu pánev, na které jsme rozehřáli i trošku oleje. Smažíme z obou stran dozlatova. Kdo nechce mastnější placky, opéká je na suché pánvi a až po vysmažení je může potřít například máslem.
  5. Pokud je budete smažit na oleji, nezapomeňte po vyjmutí každý kousek uložit na papírový ubrousek, abyste se zbavili přebytečného oleje na povrchu placky.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce

Zdroj: Ovkuse