NejRecept.cz Dezerty Zdravé dezerty Šťavnaté makovo jablkové řezy bez výčitek a mouky. V naší rodině jsme zvyklí na moučné dezerty, ale na tomto si pochutnali všichni.
Šťavnaté makovo jablkové řezy bez výčitek a mouky. V naší rodině jsme zvyklí na moučné dezerty, ale na tomto si pochutnali všichni.
Recept Šťavnaté makovo jablkové řezy bez výčitek a mouky. V naší rodině jsme zvyklí na moučné dezerty, ale na tomto si pochutnali všichni.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   3.1.2024

Šťavnaté makovo jablkové řezy bez výčitek a mouky. V naší rodině jsme zvyklí na moučné dezerty, ale na tomto si pochutnali všichni.

Užijte si naše fitness makovo-jablkové řezy bez mouky a bez výčitek. Jsou plné chuti máku a šťavnatých jablíček s možností přidat višně pro extra chuť. Přírodně sladké, s volbou medu nebo třtinového cukru - a dokonce skvělé i bez cukru, pokud použijete sladká jablka.

20 min
Čas přípravy
30 min
Čas vaření
Suroviny
250 g
mletý mák
80 g
kokos
3 ks
vejce
2 ks
větší jablko
1 bal.
prášek do pečiva
1 lžička
mletá skořice
80 g
třtinový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Na začátek si vezmeme vajíčka, která důkladně vyšleháme s cukrem, dokud nevznikne pevná pěna. Poté postupně vmícháme mletý mák, kokos, nastrouhaná a vymačkaná jablka (předem do nich zamícháme trochu skořice a šťávu si necháme stranou). Dále přidáme prášek do pečiva a nakonec do směsi vmícháme i šťávu, kterou jsme si nechali z jablíček. Celkově bychom měli použít 250 ml šťávy, pokud jí z jablíček nezískáme dost, můžeme ji doplnit vodou, aby celkové množství bylo 250 ml.
  2. Hotové těsto přelijeme do formy, kterou jsme předtím vyložili pečicím papírem. Poté formu vložíme do trouby, kterou jsme již předem rozehřáli.
  3. Pečeme při teplotě 170 stupňů, přibližně po dobu 30 minut.
  4. Po uplynutí doby koláč vyjmeme z trouby a necháme ho úplně vychladnout. Až bude studený, nakrájíme ho na porce a podáváme.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář