Sunquickové řezy

Řezy jsou výborné. Jsou vhodné na oslavy a ke kávičce. Skvělé vypadají a ještě lépe chutnají. Mňamka!

Přidal:, 6.1.2015
Kategorie: Zákusky, Dezerty, Koláče, cukroví
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Sunquickové řezy

Suroviny

SUROVINY NA 30 PORCÍ:
15 ksvejce
21 lžicjemný krystalový cukr
19 lžicpolohrubá mouka
6 lžicvoda
2 lžícekakao
trochuprášek do pečiva
Náplň:
500 mlmléka
3,5 lžíceMaizena
1 bal.vanilkový cukr
200 gmoučkový cukr
250 gmáslo
SIRUP:
150 mlsunquick
100 mlrum
250 mlvoda
100 gčokoládová poleva

Postup přípravy

  1. Kakaová piškot: 5 bílků vyšleháme do pěny, postupně zašleháme cukr, žloutky, 2 lžíce vody, 6 lžic mouky s trochou prášku do pečiva a 1 lžíci kakao. Upečeme na papíře na pečení na plechu rozměr 32x40 cm. Upečeme 2 piškoty.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Žlutá piškot: 5 bílků vyšleháme do pěny, postupně zašleháme cukr, žloutky, 2 lžíce vody, 7 lžic mouky s trochou prášku do pečiva. Upečeme na 170 st. asi 25 min. a necháme vychladnout. (Piškoty si můžete připravit podle svého receptu).
  3. Náplň: 500 ml mléka, 3,5 lžíce maizeny, 1 vanilkový cukr, 200 g moučkového cukru uvaříme na kaši. Necháme vychladnout. Máslo vymícháme do pěny a po částech přidáme vychladlou kaši. Vyšleháme na hladký krém.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Sirup: Sunquick, rum a vodu smícháme. Rum můžeme nahradit rumovou esencí a přidáme více vody a Sunguicku - do 500 ml. Sirup dá řezem vynikající chuť.
  5. Ukládáme následovně: kakaová piškota, polovina nádivky, žlutá piškota, kterou polijeme připraveným sirupem, druhá polovina nádivky, kakaová piškot (trochu nádivky si odložíme na potření povrchu).Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Povrch polijeme čokoládovou polevou. Necháme v chladu odstát. Pak nakrájíme na úhledné řezy a podáváme. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení k sdílení receptu od skvělé
pekařky - Blažena Sadovská