NejRecept.cz Dezerty Koláče Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP
Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP
Recept Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Izabella929@azet.sk Izabella929@azet.sk    ·   7.12.2017

Sváteční medové řezy - FOTOPOSTUP

Tento vánoční zákusek peču často na svátky. Je velmi chutný s vůní medu a skořice. Teď jsem ho vylepšila a zdobené kytičky a broskvový krém. Každý, komu ho nabídnu mi dřív pochválí design a to ještě neví ani jak chutná a potom pochválí i tu zmíněnou chuť. Je vynikající a já ho mám také velmi ráda. Zkuste a budete spokojeni, věřte mi. Autor: Izabelka

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

550 g.
hladká mouka
100 g
vepřové sádlo
100 g
med
200 g
moučkový cukr
2 ks
celá vejce
2 PL
kakao holandské
1 ČL
soda bikarbona
1 ČL
skořice
2 PL
smetana

Krém:

400 g
tvaroh
250 g
mascarpone
100 g
moučkový cukr
1 ks
citronová kůra a šťáva
1 ČL
vanilková příchuť (aroma)
1 bal.
želatina
370 ml
broskvový džem domácí

Broskvový krém:

4 PL
broskvový džem
100 ml
voda
1 bal.
zlatý klas nebo vanilkový pudink

Poleva:

200 g
bílá čokoláda
1 PL
olej
1 PL
máslo
1 PL
smetana
Postup receptu
Vytisknout
  1. Připravila jsem si těsto. Mouku jsem prosála na pracovní desku. Do rendlíku jsem dala na sporák roztát med, sádlo a cukr. Když se vše roztálo, přidala jsem kakao, skořici, vejce, sodu a všechno jsem dobře promíchala.
  2. Tekutou medovou hmotu jsem po částech přidávala do těsta a promíchala. Nakonec jsem vše spolu i se smetanou smíchala a vypracovala nelepivé těsto. Těsto jsem rozvážila na 5 stejných částí. Těsto jsem nechala odpočívat půl hodinu. Každý bochník jsem vyválela na papíře na pečení, těsto se nelepilo, nebylo nutné podsypávat. Popichala jsem ho před pečením vidličkou. Vyválené 4 kusy těsta jsem ukládala na sebe, aby se nevysušilo pokud ho budu péct.
  3. Pátý plát těsta jsem rozválela na tenko a vykrojila jsem formičkou kytičky. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a každý kus se pekl 5 min. Upečené kusy těsta jsem ukládala opět na sebe a nechala chladit.
  4. Připravila jsem si krém. Mascarpone, tvaroh a cukr jsem smíchala v misce. Podle návodu na balíčku jsem připravila želatinu. Do želatiny jsem přidala ihned 4 lžíce krému a smíchala, postupně jsem zamíchala i zbytek krému. Přidala jsem vanilkovou příchuť a kůru a šťávu z citronu. Krém jsem rozdělila na 2 stejné části a uložila do chladničky.
  5. Sestavila jsem koláč. Na podnos jsem uložila první plát těsta. Natřela jsem ho horkým džemem. Na džem jsem natřela první polovinu krému. Na krém jsem položila druhý plát těsta a připravila jsem si broskvový krém. Na sporák jsem dala ohřát džem a přilila jsem k němu pudinkovou hmotu, míchala jsem pokud hmota nebyla hustá.
  6. Tuto hmotou jsem natřela druhý plát těsta a přikryla jsem do dalším plátem. Potřela jsem ho horkým džemem a natřela druhou polovinu krému. Položila jsem poslední plát těsta. Tento koláč jsem na noc zatížila a uložila do chladničky.
  7. Druhý den jsem udělala čokoládovou polevu a polila. Dala jsem ztuhnout do lednice.
  8. Takto je koláč dokončen a může se krájet na řezy. No já jsem šla dál. Z 250 g šlehačky 36%, cukru a perníkového koření jsem vyšlehala tuhou šlehačku, dala jsem cukrářského sáčku a dělala jsem na řezy růže a do každé jsem zapíchla vykrojené květy. Přeji vám dobrou chuť.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář