Švestkové knedlíky z tvarohového těsta

Toto tvarohové těsto na ovocné knedlíky mám velmi ráda, protože je nejen jednoduché a rychlé ale i chutné. Autor: Janka

Přidal:, 1.10.2015
Kategorie: Sladká jídla, Ovocné knedlíky, Dezerty, Oběd, Chuťovky
Recept Švestkové knedlíky z tvarohového těsta

Suroviny

Budeme potřebovat:
500 gjemný tvaroh
250 gdětská krupice
špetkasoli
hladká mouka dle potřeby na podsypání
25-30 ksčerstvé švestky
4 lžícemletý mák nebo ořechy (osmažená strouhanka)
moučkový cukr na posypání
4 lžícemáslo na polití

Postup přípravy

  1. Švestky umyjeme a pořádně osušíme. Tvaroh smícháme s krupicí a nechám alespoň půl hodinky odstát, aby krupice napučala a těsto trochu zhoustlo. Toto těsto je ale vždy trochu řidší a hůře se s ním pracuje. Pokud by se vám zdálo příliš řídké, můžete přidat trochu krupice nebo mouky (ale ne mnoho, abyste zase neměli uvařené knedlíky tvrdé), protože každý tvaroh je jiný.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Těsto přeložíme na pořádně pomoučený pracovní desku a rozválíme (nebo vytváří dlouhý válec) a nakrájíme na stejně velké kousky.
  3. Do každého kousku zabalíme švestku. Těsto se dost lepí, třeba si pořádně pomoučnit ruce i pracovní desku.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Knedlíky dáme vařit do osolené vroucí vody. Na začátku vaření je vařečkou jemně nadzvedneme, aby se nepřilepily na dno. Počkáme, až vyplavou na vrch a povaříme ještě 4 - 5 minut podle velikosti.
  5. Vybereme a pomastíme máslem. Na talíři si knedlíky každý poleje máslem podle chuti a posype svou oblíbenou drobenkou.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce

* Poznámka: Toto těsto je bez vajíčka. Z této dávky vyjde asi tak 25 - 30 švestkových knedlíků, záleží na velikosti a druhu švestek. Na knedlíky jsou výborné i mirabelky.

Zdroj: Recepty z mojej kuchyne