Svěží pomerančový zákusek se šlehačkou

Svěží pomerančový zákusek se šlehačkou. Místo pomerančového džusu můžete použít i oblíbený slazený nápoj, Fantu. Návštěva tento zákusek pochválila. Autor: Lacusin

Přidal:, 26.6.2015
Kategorie: Koláče, Zákusky, Dezerty, Koláče, cukroví
Recept Svěží pomerančový zákusek se šlehačkou

Suroviny

Těsto:
4 ksvejce
8 lžichorká voda
200 gkr. cukr
200 gpolohrubá mouka
1. vrstva:
1 lfanta nebo pomerančový džus
6 lžickr. cukr
3 bal.zlatý klas nebo vanilkový pudink
Vrch:
750 mlmléko
6 lžichladká mouka
2 lžícekukuřičný škrob
200 gkr. cukr
125 gmáslo
2 bal.smetana ke šlehání

Postup přípravy

  1. Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny a postupně po lžících přidáme horkou vodu. V druhé misce vyšleháme bílky na tuhý sníh a jemně ho vařečkou vmícháme do žloutkové hmoty. Na závěr přimícháme mouku. Připravené těsto navrstvíme na plech, který jsme vystlali papírem na pečení. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 20 minut.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Pomerančový džus nebo fantu (800 ml) nalijeme do hrnce, přidáme cukr a necháme ho rozpustit. V 200 ml pomerančového džusu rozmícháme zlaté klasy nebo pudinky a přidáme je do hrnce. Vaříme do zhoustnutí. Ještě horký pudink nalijeme na upečený plát těsta a necháme vychladnout.
  3. 150 ml mléka oddělíme, přidáme mouku, kr. cukr a kukuřičný škrob. Důkladně utřeme, abychom neměli hrudky.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Zbylé mléko dáme do hrnce a ohřejeme. Přidáme mléko s cukrem, moukou a škrobem a uvaříme hustý pudink. Odstavíme a necháme vychladnout. Máslo vyšleháme do pěny a po lžících přidáváme vychladlý pudink. Připravený krém navrstvíme na vychladlou pomerančovou vrstvu a pěkně uhladíme.
  5. Vrch ozdobíme vyšlehanou šlehačkou a odložíme do chladničky ztuhnout. Dobrou chuť!Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce