NejRecept.cz Sváteční pečení Narozeniny Jednohubky Sýrové párty jednohubky Toma a Jerryho. Stačí vám 4 běžné suroviny a připravíte je rychlostí blesku.
Sýrové párty jednohubky Toma a Jerryho. Stačí vám 4 běžné suroviny a připravíte je rychlostí blesku.
Recept Sýrové párty jednohubky Toma a Jerryho. Stačí vám 4 běžné suroviny a připravíte je rychlostí blesku.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   28.12.2023

Sýrové párty jednohubky Toma a Jerryho. Stačí vám 4 běžné suroviny a připravíte je rychlostí blesku.

Pokaždé, když se setkám s tímto receptem, vybaví se mi pohádkové postavičky Tom a Jerry, protože tyto sýrové trojúhelníčky jsou oblíbené u mých dětí a název si vymyslely samy. Tento jednoduchý, ale chutný recept přináší do našeho domova nejen radost, ale i vzpomínky na klasické animované příběhy, které bavily generace. Kdykoliv tyto trojúhelníčky připravuji, je to jako oživení kouzla těchto starých dobrých časů. Pro mé děti je to nejen oblíbená svačina, ale také příležitost sdílet společné rodinné chvíle při vaření.

15 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny

Budeme potřebovat:

100 g
máslo
100 g
hladká mouka
100 g
tvrdý sýr
1 ks
žloutek
Postup receptu
Vytisknout
  1. Chladné máslo nakrájíme na drobné kousky a smícháme je s moukou, dokud nebude směs hladká. Poté přidáme sýr nastrouhaný na jemno, jeden žloutek a vše důkladně promícháme. Z hotového těsta vytvoříme kouli, zabalíme ji do potravinové folie a necháme ji v lednici odpočívat alespoň 30 minut.
  2. Po odpočinku v lednici vyndáme těsto a odstraníme potravinovou folii. Těsto rozdělíme na dvě poloviny. Každou z nich vyválíme do tenkého kruhu, přičemž okraje kruhu upravíme tak, aby byly rovné, a poté kruh rozkrájíme na malé trojúhelníky.
  3. Pomocí brčka vykrojíme v trojúhelníčcích malé otvory. Poté je pokládáme na pečící plech, který jsme předem vyložili pečícím papírem.
  4. Pečeme v troubě předehřáté na 180 stupňů přibližně 10 minut.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář