Tortillové rolády se šunkou, sýrem a salátem

Tak tímhle už jsem dostala nejednu návštěvu... :D :D :D Tahle dobrota zmizí vždycky dříve než všechny chlebíčky a chuťovky. Autor: Danka

Recept Tortillové rolády se šunkou, sýrem a salátem

Suroviny

2 hotové tortilly
8 plátků šunky
8 plátků tvrdého sýra
ledový salát
cherry rajčátka
pomazánkové máslo dle chuti

Postup přípravy

  1. Tortilly kupuju ty velké, určené na wrapy, ze salátu oddělíme jednotlivé listy, případně odřízneme nejtužší košťály, ne že by byly nestravitelné, ale roláda se pak lépe motá), cherry rajčátka podélně rozkrojíme na čtvrtiny.
    Tip: Sbírka 25 nejlepších receptů na zákusky, které nesmí chybět na svátečním velikonočním stole
  2. Tortilly vložíme do mikrotenového sáčku, lehce zastříkneme vodou, uzavřeme a necháme asi 1 minutku nahřívat v mikrovlnce.
  3. Pak ze sáčku opatrně vysypeme a rozprostřeme placky na pracovní desce tak, aby se maličko překrývaly. Nyní potřeme lehce pomazánkovým máslem, obložíme šunkou a sýrem, opět lehce pomažeme, naskládáme listy salátu, opět přetřeme máslem a po celé délce vyskládáme ve dvou řadách rajčátka. Teď už jen pevně zavineme.Tip: 22 nejlepších receptů na velikonoční saláty a jiné pochoutky
  4. Pak si v rozestupech cca 1-1,5cm napícháme do rolády pevnější párátka a poté teprve řežeme ostrým nožem mezi nimi na jednotlivá kolečka.