NejRecept.cz Dezerty Bábovky Tříbarevný dort v bábovkové formě, který se nepeče a je připraven expresně rychle.
Tříbarevný dort v bábovkové formě, který se nepeče a je připraven expresně rychle.
Recept Tříbarevný dort v bábovkové formě, který se nepeče a je připraven expresně rychle.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Lacusin Lacusin    ·   16.1.2024

Tříbarevný dort v bábovkové formě, který se nepeče a je připraven expresně rychle.

Tento 15minutový tříbarevný dort představuje dokonalou kombinaci jednoduchosti a osvěžující chuti. Bez potřeby pečení nebo použití želatiny, je tento dezert ideální volbou pro teplé letní dny. Rychlá a snadná příprava zajistí, že máte tento lahodný dezert hotový během pouhých 15 minut. Vrstvy tří barev nejen skvěle vypadají, ale každá z nich nabízí jedinečný chuťový zážitek. Připravený dezert stačí jen nechat ztuhnout a můžete si pochutnat na lehkém a chutném dezertu, který potěší každého.

15 min
Čas přípravy
15 min
Čas vaření
Suroviny
500 ml(nebo džus)
pomerančová šťáva
45 g
kukuřičný škrob
220 g
krystalový cukr
1 l
mléko
140 g
dětská krupice
2 lžíce
kakao
2 lžíce
kokos
25 g
máslo
10 g
vanilkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Začneme s přípravou pomerančové vrstvy. Vezmeme hrnec, do kterého nalijeme pomerančový džus. Přidáme do něj 50 gramů cukru a kukuřičný škrob. Směs povaříme, dokud nezískáme hustou konzistenci, a poté ji rozprostřeme na dno pekáčku.
  2. Poté se pustíme do přípravy mléčné vrstvy. V hrnci smícháme studené mléko s krupicí, 170 gramy cukru, vanilkovým cukrem a kokosem. Směs důkladně promícháme a přivedeme k varu. Jakmile začne vřít, odebereme hrnec z ohně a vmícháme do něj máslo.
  3. Následně polovinu mléčné směsi rovnoměrně rozetřeme na částečně ztuhlou pomerančovou vrstvu. Při nalévání postupujeme opatrně, abychom nerozbili pomerančovou vrstvu. Do zbylé poloviny mléčné směsi přidáme kakao a dobře promícháme. Tuto tmavší směs pak pečlivě rozprostřeme na světlou mléčnou vrstvu a hladce ji urovnáme.
  4. Hotový dezert umístíme do lednice, aby dobře ztuhl. Ideálně by měl zůstat v chladničce přes noc, ale pokud jste, stejně jako já, nedočkaví, můžete zkusit dezert ochutnat již po čtyřech hodinách chlazení, kdy by měl být dostatečně tuhý.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář