NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánočka Tvarohová vánočka - krok za krokem
Tvarohová vánočka - krok za krokem
Recept Tvarohová vánočka - krok za krokem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Mineralka Mineralka    ·   30.9.2015

Tvarohová vánočka - krok za krokem

Připravte si luxusní tvarohovou vánočku. Na snídani jako stvořená. Dělala jsem z dvojnásobné dávky, aby měla i moje mamka. Ta vánočku miluje. S máslem, medem k ranní kávě, to je jako z pohádky a musím říct, že se mi opravdu vydařila. Někdy jsem pekla vánočku podle jiného receptu a ta mi během pečení stále popraskala, co se při této říci nedá. Autor: Mineralka

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Budeme potřebovat:

500 g
hladká mouka
250 ml
mléko
20 g
čerstvé droždí
10 g
sůl
12 g
kr. cukr
1 ks
vejce
75 g
měkký tvaroh
25 g
máslo
žloutek na potření
sezam na posypání
Postup receptu
Vytisknout
  1. Trochu mléka ohřejeme, přidáme cukr a mícháním ho rozpustíme. Přidáme droždí a necháme chvíli odstát, aby vzešel kvásek.
  2. V misce smícháme prosátou mouku s vajíčkem, tvarohem, solí a nakrájeným máslem (pokojové teploty). Přidáme kvásek a zbylé mléko a zpracujeme hladké těsto, které necháme na teplém místě kynout. Když zvojnásobí svou velikost, znovu zpracujeme do kuličky a zakryjeme utěrkou. Necháme kynout hodinu na teplém místě.
  3. Vykynuté těsto rozdělíme na 4 stejné kusy a každý kus zpracujeme do role. Vrch každé role spojíme a můžeme plést jak vidíme na obrázku. Čtvrtý přes třetí, pak pod druhý a přes první. Takto postup opakujeme, dokud nedojdeme nakonec. Zakryjeme utěrkou a necháme kynout 30 minut.
  4. Po 30 minutách vrch potřeme rozšlehaným žloutkem a posypeme sezamem nebo mákem. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 190 stupňů cca 40 minut.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář