NejRecept.cz Dorty Sladké dorty Tvarohový dort - FOTOPOSTUP
Tvarohový dort - FOTOPOSTUP
Recept Tvarohový dort - FOTOPOSTUP
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Izabella929@azet.sk Izabella929@azet.sk    ·   20.3.2017

Tvarohový dort - FOTOPOSTUP

Pekla jsem na narozeniny dort. Přemýšlela jsem jaký a nakonec jsem zvolila starou dobrou klasiku. Krémový a pěkně vyzdobený bílou čokoládou a krémem. Pekla jsem ho den dopředu, protože krém potřebuje pořádně ztuhnout. Krém byl tvarohový, ten mám nejraději a velmi ráda ho připravuji. Je zcela jednoduchý a každý kdo ochutná tak ho chválí. Chutná jako pribináčik, který si koupíte v obchodě. Autor: Izabela

Suroviny

Korpus:

5 ks
celá vejce
5 PL
krystalový cukr
5 PL
hladká mouka speciál
1 bal.
prášek do pečiva

Krém:

300 ml
mléko
1 bal.
vanilkový pudink
500 g
tvaroh
150 g
moučkový cukr
250 g
máslo
1 ks
citron - kůra

Na zdobení:

150 ml
šlehačka 33%
2 PL
cukr
3 ks
Smetafix
1 PL
hořká čokoláda

Kromě toho:

8 PL
meruňkový džem domácí
1 bal.
bílá čoko na zdobení
Postup receptu
Vytisknout
  1. Vejce s cukrem jsem vyšlehala do pěny 8 min. Přidala jsem po lžíci prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Opatrně zlehka jsem mouku s prdopečem vmíchala do těsta. Těsto jsem vylila do připravené formy, kde byl spodek formy vyložený papírem na pečení. Troubu jsem nechala vyhřát na 160 st. a pekla se 60 min. Upečený korpus jsem nechala vychladit ve formě, pak jsem obrátila a uložila chladit na mřížku.
  2. V mléce jsem vymíchala pudink a uvařila jsem hustou kaši. Nechala jsem ji vychladit. Utřela jsem máslo s cukrem do pěny, přidala jsem v malých dávkách do máslové hmoty. Nakonec jsem přimíchala tvaroh a strouhanou citronovou kůru. Krém jsem rozdělila na tři části. Dvě části půjdou do dortu jako nádivka a třetí částí namažu vrch a dort kolem.
  3. Sestava dortu: Každý plát těsta jsem před uložením krému natřela horkým meruňkovým džemem. Všechny pláty jsem naplnila. Natřela jsem vrch dortu a také boky a uložila jsem do lednice ztuhnout. Když tvarohová hmota ztuhla na dortu boky dortu jsem posypala bílým čokoládovým zdobením. Opět jsem dort umístila do chladničky.
  4. Ze šlehačky, cukru a Smetafixu jsem utřela mixérem tvrdou hmotu. Nakonec jsem přidala rozpuštěnou hořkou čokoládu. Šlehačku jsem dala do chladničky ztuhnout. Pak jsem ji vložila do cukrářského sáčku a ozdobila jsem celý dort. Zatím ještě nemám dort v řezu, protože oslavenec ji pouze zítra rozkrojí. Věřím, že mu bude a také všem chutnat. Přeji vám dobrou chuť.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář