Tvarohový krémeš

Moje mamina si přinesla tento recept z práce od kolegyně před více než 25 lety a od té doby ho v naší rodině pečeme ... pokud ho náhodou ještě neznáte, vyzkoušejte, je výborný ... Autor: Janaha

Přidal:, 29.4.2016
Kategorie: Moučníky
Recept Tvarohový krémeš

Suroviny

Základ:
500 glistové těsto
Tvarohová náplň:
500 gjemný krémový tvaroh (ne hrudkový)
6 ksžloutků
500 mlmléka
3 bal.vanilkové pudinky (3x37g)
100 mlolej
moučkový cukr podle chuti
Bílkový sníh:
6 ksbílků
6 lžic(kopcovité lžíce) moučkového cukru

Postup přípravy

  1. Listové těsto rozválíme a přenesu na jemně vymazaný plech s vyššími okraji (40x29cm vysoký 4cm). Snažím se těsto rozválet tak, aby bylo po bocích trochu ohrnuté nahoru (alespoň 1 - 2cm). Udělám něco jako vaničku pro tvarohovou nádivku. Všechny suroviny na náplň vyšleháme (je to velmi řídké) a nalijeme na těsto.
  2. Peču na 200 ° asi 20-25 minut, dokud kraje listového těsta, které přečnívají, nezačnou růžovět (každá trouba peče jinak - řiďte se svou troubou).
  3. Zatímco se koláč peče, vyšlehne si tuhý sníh z bílků, po lžících přidávám cukr a dobře vyšleháme.
  4. Pak vyberu koláč z trouby, opatrně namažu sníh a dám ještě zapéct do světlehnědá (dohromady jsem ho pekla asi 30 - 35min). Krájí se až zcela vychladne, nejlepší je z chladničky.
  5. Listové těsto v tomto sladkém slouží pouze jako podklad pod tvarohovou náplní, takže nečekejte, že bude pěkně nalístkované. Pokud použijete plnotučný tvaroh, olej můžete vynechat, vícekrát jsem ho už dělala bez oleje.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne