NejRecept.cz Dezerty Cheesecake Twix cheesecake
Twix cheesecake
Recept Twix cheesecake
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
_Nikoleta_    ·   27.9.2022

Twix cheesecake

Máte rádi karamel, čokoládu či twix tyčinky? Tento cheesecake si určitě připravte. Skvělá chuť tvarohového dezertu s vrstvou karamelu a čokolády potěší vaše chuťové pohárky.

45 min
Čas přípravy
50 min
Čas vaření
Suroviny

Sušenkový základ

150 g
sušenky
80 g
máslo
2 ks
twix tyčinky (nebo verze z lidl)

Krém

620 g
jemný tvaroh
200 g
cream cheese/ pomazánkové máslo
200 g
zakysaná smetana
2 ks
vejce
2 ks
twix tyčinky
2 lžíce
karamelový pudinkový prášek
80 g
moučkový cukr

Karamel

100 g
krystalový cukr
40 g
máslo
80 ml
smetana ke šlehání

Čokoládová poleva

100 g
hořká čokoláda
100 ml
smetana ke šlehání
Postup receptu
Vytisknout
  1. Sušenky rozmixujeme. Přidáme máslo pokojové teploty nebo rozpuštěné v mikrovlnce a opět promixujeme. Směs vysypeme do kulaté formy (průměr 24cm) vystlané pečícím papírem (pouze spodek) a rovnoměrně dáme na dno. Dáme předpéct do trouby vyhřáté na 180 stupňů 8-10 minut.
  2. Dvě twix tyčinky rozmixujeme a vysypeme na sušenkový základ. Další dvě také rozmixujeme a použijeme do krému. Tvaroh a cream cheese krátce vyšleháme. Zašleháme smetanu a vajíčka. Nakonec přidáme cukr, pudinkový prášek, dvě rozmixované tyčinky a vše spolu prošleháme.
  3. Vylijeme na předpečený základ a pečeme při teplotě 155 stupňů přibližně 50 minut. Během pečení dáváme na dno trouby plech s vodou. Po dopečení necháme cheesecake vychladnout alespoň půl hodiny v pootevřené troubě, teprve poté jej vyjmeme.
  4. Na přípravu karamelu dáme cukr do hrnce a necháme ho roztát. Průběžně mícháme. Když je cukr zcela rozpuštěn na hladkou směs, přidáme máslo a okamžitě mícháme. Když se máslo s cukrem propojí, přilijeme smetanu. Nelekněte se, začne to bublat. Znovu hned mícháme, aby se nám všechno propojilo. Mícháme do zhoustnutí a poté odstavíme z ohně.
  5. Karamel necháme mírně vychladnout. Před politím cheesecake-u jej promícháme a následně vylijeme a rovnoměrně rozetřeme na vychladlý cheesecake. Odložíme do chladničky a připravíme čokoládovou polevu.
  6. Smetanu dáme do hrnce a zahřejeme. Když je teplá, odstavíme z ohně, přidáme nalámanou čokoládu a mícháme, až se čokoláda rozpustí. Vznikne nám hladká poleva. Polevu vylijeme na karamelovou vrstvu. Připravený cheesecake odložíme na noc do chladničky.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář