NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Nepečené cukroví Vánoční cukroví z bílků. Recept na nepečené vánoční indiáni.
Vánoční cukroví z bílků. Recept na nepečené vánoční indiáni.
Vánoční cukroví z bílků. Recept na nepečené vánoční indiáni.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   5.11.2023

Vánoční cukroví z bílků. Recept na nepečené vánoční indiáni.

Další skvělý vánoční recept, který byste rozhodně neměli minout. Patří mezi mé oblíbené a když procházím svou kolekcí vánočních receptů, cítím touhu znovu usednout do kuchyně a něco vyzkoušet. Už jsem v minulosti experimentovala s různými vánočními recepty, jako je štedrák. Určitě vám tento recept sdílím, abyste se mohli inspirovat. Nedávno jsem však vyzkoušela tento recept na vánoční indiány a byl naprosto fantastický. Měla jsem k dispozici i jiné recepty na tyto vánoční postavičky, ale tento se mi zdál mnohem lepší. Je méně sladký, ale přesto chutný.

35 min
Čas přípravy
Suroviny
6 ks
bílek
200 g
cukr krupice
1 ks
vitacit
1 bal.
dětské piškoty
čokoládová poleva
Postup receptu
Vytisknout
  1. Bílky spolu s cukrem a vitacitem vyšleháme ve vodní lázni do vzniku pěny. Tento proces může trvat asi 20 minut, takže buďte trpěliví, je to skutečně klíčové. Je však důležité dbát na to, aby teplota ve vodní lázni nebyla příliš vysoká, aby nedošlo k převaření bílků. Doporučuji používat mírný až nízký oheň, abyste dosáhli požadované konzistence bez rizika přehřátí.
  2. Piškoty připravíme a položíme je na rovný povrch. Ušlehaný sníh s vitacitem přesuneme do cukrářského sáčku a naneseme ho na piškoty tak, abychom vytvořili pěkné vánoční indiány.
  3. Nechejme indiány ztuhnout a poté je ponoříme do čokoládové polevy. Čím více je sníh ztuhlý, tím rychleji se čokoládová poleva zatvrdí. Nakonec necháme indiány úplně ztuhnout, a pak jsou připraveny k podávání.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář