NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Vánoční kouzlo v předstihu. Recept na křehké karamelové kornouty.
Vánoční kouzlo v předstihu. Recept na křehké karamelové kornouty.
Vánoční kouzlo v předstihu. Recept na křehké karamelové kornouty.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   5.11.2023

Vánoční kouzlo v předstihu. Recept na křehké karamelové kornouty.

Jsou úžasné a tak lahodné! Letos jsem se nechala unést předvánočním pečením s dostatečným předstihem, a musím říct, že mě to velmi baví. Z této poloviční dávky jsem udělala jen takový kousek a skoro za půl hodiny zmizely! Upřímně řečeno, vůbec jsem si nevšimla, kdo kolik koláčků snědl. A naštěstí jsem je ochutnala hned, jakmile jsem je naplnila. I když nebyly úplně měkké od krému, to vůbec nevadí. Určitě je udělám z dvojité dávky na Vánoce!

40 min
Čas přípravy
5 min
Čas vaření
Suroviny
250 g
hladká mouka
200 g
moučkový cukr
200 g
tekutý med
3 ks
žloutek
2 lžíce
mléko
Postup receptu
Vytisknout
  1. Všechny ingredience smícháme a zpracujeme do těsta, které poté zabalíme do potravinářské fólie. Tohle těsto necháme v lednici minimálně 2 hodiny, ideálně ale nejlépe přes noc, aby se dobře uleželo.
  2. Poté, co těsto odpočinulo v lednici, ho rozválíme na tenký plát. Z tohoto plátu vykrájíme kolečka o průměru asi 5 cm. Tyto kolečka položíme na plech, který jsme předtím vyložili papírem na pečení, a pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů po dobu 5 minut. Pečeme je jen krátce, abychom nedovolili těstu vyschnout. Ihned po upečení kolečka stočíme do tvaru kornoutku, můžeme je například natočit na cukrářskou špičku, dřevěný kornoutek nebo jiný kuželovitý předmět.
  3. Po stočení koleček do tvaru kornoutku je necháme chvíli odstát. Během chlazení těsto ztuhne a bude udržovat svůj tvar. Proto je pečeme v menším množství, abychom mohli kolečka stočit do tvaru kornoutku, dokud jsou stále horké a pružné.
  4. Okraje kornoutků můžeme namočit do rozpuštěné čokolády a poté obalit v mletých oříšcích, což dodá kornoutkům výraznou chuťovou a texturovou vrstvu. Pro náplň použijeme karamelový krém, který zahrnuje karamelové salko a máslo. Tímto způsobem vytvoříme lahodné kornoutky s kombinací karamelového a čokoládového pokušení, které jistě potěší každého milovníka sladkostí.
Komentáře k receptu
22222222    ·   7.11.2023   ·   Odpovědět   ·  

mohu se zeptat v jákem poměru salko-máslo?

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář