NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Vanilkové rohlíčky Vánoční křehké vanilkové rohlíčky s mandlemi
Vánoční křehké vanilkové rohlíčky s mandlemi
Recept Vánoční křehké vanilkové rohlíčky s mandlemi
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Janaha    ·   2.11.2023

Vánoční křehké vanilkové rohlíčky s mandlemi

Tyto mandlové rohlíčky získávají svou krásnou křehkost díky přidání škrobové moučky do těsta. Nevyužívám formu, ale tvaruji je ručně, což pro mě představuje skvělý relaxační zážitek. Miluji vánoční pečení a rohlíky jsou mým nejoblíbenějším zpestřením. Kromě mandlových rohlíčků mám velkou slabost i pro ty s makovou náplní. I když to může znít netradičně, kombinace mandlí a máku je velmi chutná. Určitě vám doporučuji je vyzkoušet.

25 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny
150 g
hladká mouka
70 g
škrobová moučka (může být bramborová nebo kukuřičná)
70 g
moučkový cukr
80 g
mleté mandle
150 g
máslo
1 ks
žloutek
na obalování
moučkový cukr smíchaný s vanilkovým cukrem
Postup receptu
Vytisknout
  1. Všechny suroviny smícháme rukama v misce. Důležité je, aby bylo máslo i vejce zcela studené z lednice. Toto těsto bývá docela tvrdé na zpracování, takže je potřeba mít trpělivost a pečlivě ho míchat, dokud se všechny složky dobře nespojí.
  2. Poté těsto přenesu na pomoučený vál, vytvaruji z něj bochník a nechám ho pořádně zchladit v lednici, protože s měkkým těstem se pracuje obtížněji. Po zhruba hodině vyndám těsto z lednice a na pomoučeném vále ho rukama upravím do tvaru válečku. Potom ho nakrájím na stejné kousky a z každého rychle rukama vytvořím malý rohlíček.
  3. Rohlíčky pokládám na pečící plech, který jsem vyložila pečícím papírem, přičemž mezi nimi nechávám dostatek prostoru. Používám plech o velikosti 30 x 40 cm a v jedné várce peču 20 rohlíčků, které rozdělím do 5 řad po 4 kusech.
  4. Pečení jsem prováděla při teplotě 180 °C, přičemž doba pečení trvala přibližně 10 minut. Doporučuji se řídit vlastní troubou, neboť každá funguje trochu jinak. Po upečení by rohlíčky měly zůstat světlé barvy, pouze jejich spodní část by měla být lehce zlatohnědá.
  5. Po upečení nechám rohlíčky chvilku odpočinout a vychladnout přímo na plechu, protože jsou v této chvíli velice křehké. Když jsou ještě teplé, obalím je v mixu moučkového cukru a vanilkového cukru.
  6. Z množství těsta, které jsem měla, se mi podařilo vyrobit přibližně 40 malých rohlíčků.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář