NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Nepečené cukroví Velikonoční griliášové řezy. Výborná nepečená pochoutka s pořádnou porcí kokosu.
Velikonoční griliášové řezy. Výborná nepečená pochoutka s pořádnou porcí kokosu.
Recept Velikonoční griliášové řezy. Výborná nepečená pochoutka s pořádnou porcí kokosu.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   11.3.2024

Velikonoční griliášové řezy. Výborná nepečená pochoutka s pořádnou porcí kokosu.

U nás doma jsou oříškové grilážky vždycky součástí pečení na Velikonoční svátky. Někdo je volá grilážové řezy, já je volám griliášové řezy. Letos jsem ale narazila na recept na kokosové grilážky, které jsem si musela hned vyzkoušet, aby bylo jasné, jestli je přidám na sváteční stůl. A neuvěříte, ale kokosové grilážky jsem od té doby upekla už třikrát a do Velikonoc je ještě pořád dost času. Autor: Karambola

20 min
Čas přípravy
Suroviny
1 bal.
dortové oplatky
250 g
kokos
250 g
hera nebo máslo
1 konzerva
salko
podle chuti
sušené ovoce - brusinky
podle chuti
kandovaná pomerančová kůra
na namáčení
čokoládová poleva
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejprve si přichystáme vše, co budeme potřebovat, a napustíme hrnec horkou vodou. Do té pak vložíme neuzavřené salko a zahříváme, aby se oteplilo. Použití studeného salka by totiž způsobilo problémy se spojením salka s tukem.
  2. V hrnci rozehřejeme na mírném ohni máslo nebo heru, dokud se nerozpustí. Poté postupně a pomalu, praménkem, přiléváme zahřáté salko a současně zamícháme, aby se ingredience dokonale spojily.
  3. Do již spojené směsi následně vmícháme kokos a důkladně promícháme.
  4. Připravenou směs rozdělíme na dvě části. Na oplatky rozetřeme jednu část, posypeme brusinkami a pomerančovou kůrou a přikryjeme další oplatkou. Poté opatrně přitlačíme, aby se brusinky a kůra pevně spojily s náplní.
  5. Poté vrstvíme na to druhou část náplně, opět posypeme brusinkami a pomerančovou kůrou, a přikryjeme další oplatkou. Jemně na ni zatlačíme, přičemž si dáváme pozor, abychom oplatku nepoškodili.
  6. Přikryjeme celé toto dílo utěrkou, na ni položíme plech a na plech dáme těžké předměty, jako jsou například krabičky mléka nebo mouky, aby byla oplatka rovnoměrně zatížená. Necháme takto stát přes noc nebo alespoň 4 hodiny.
  7. Poté použijeme zoubkovaný nůž na nakrájení na jednotlivé kousky a namočíme je do čokolády.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář