NejRecept.cz Dezerty Koláče Velikonoční koláč u nás nazývaný Pascha
Velikonoční koláč u nás nazývaný Pascha
Recept Velikonoční koláč u nás nazývaný Pascha
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Emília Raganová    ·   29.3.2018

Velikonoční koláč u nás nazývaný Pascha

Každý je na Vánoce a Velikonoce věrný tradicím. U nás doma na Velikonoce nesmí chybět tento velikonočný koláč, který voláme Pascha. Neděláme mazanec z tvarohu, z másla nebo bez vajíčka. Toto jíme ke všemu. K salátu, se šunkou, nebo k polévkám. S těstem se pracuje skvěle a po upečení je toto pečivo jemné jako pavučinka dokonce i na druhý, či třetí den. Autor: Milka

Sdílet na Facebooku
Suroviny
1,5 kg
polohrubé mouky
1 ks
vajíčko
2 ks
žloutky
1/2 lžičky
soli
5 PL
krystalového cukru
2 kostky
droždí
9 dl
mléka - i více podle potřeby
12 dkg
másla
Postup receptu
Vytisknout
  1. Připravíme si kvásek a necháme vykynout. Všechny sypké suroviny smícháme. Žloutky rozmícháme v mléce a přidáme k sypkým surovinám, přidáme kvásek a rozpuštěný tuk. Vše promícháme a vypracujeme těsto, které necháme kynout asi 1 hodinu.
  2. Vykynuté těsto rozdělíme na dvě části. První část rozdělíme na 5 dílů, ze kterých si vypracujeme 5 dlouhých válečků a spleteme je do copu. Přeneseme do pekáče, vyloženého pečícím papírem.
  3. Druhou část si rozdělíme na 7 dílů, vypracujeme 7 dlouhých válečků a spleteme cop, který přeneseme na první spletený cop a necháme podkynout
  4. Foto skladání 7 dílů.
  5. Těsně před pečením potřeme koláč vajíčkem, do kterého jsme přidali 2 PL vody.
  6. Pečeme 60 minut. Vkládáme do trouby nahřáté na 200 °C, pak teplotu snížíme na 180 °C a pečeme 15 minut.
  7. Tehdy vrch přikryjeme pečícím papírem a pečeme ještě 10 minut při rovnaké teplotě, pak teplotu snížíme na 160 °C a pečeme ještě 35 minut.
  8. Koláč vyjmeme z trouby a potřeme vodou, do které jsme přidali 1 PL cukru. Necháme ještě 15 minut v pekáči, pak koláč vyjmeme na podložku a necháme volně dýchat 20 minut, pak přikryjeme utěrkou.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář