NejRecept.cz Těsta Odpalované těsto Věnečky jako z cukrárny s vanilkovým krémem
Věnečky jako z cukrárny s vanilkovým krémem
Recept Věnečky jako z cukrárny s vanilkovým krémem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   25.3.2024

Věnečky jako z cukrárny s vanilkovým krémem

Připravte si věnečky z odpalovaného těsta. Můžete je naplnit jakýmkoli krémem, který máte rádi, já jsem si ale vybrala vanilkový krém z pudinku. Nakonec už jen poleva a věnečky jsou připravené. Děkujeme za foto fanouškovi.

30 min
Čas přípravy
20 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

250 ml
voda
90 g
stoprocentní tuk (například Omega)
špetka
sůl
140 g
hladká mouka
4 ks
vejce

Krém:

600 ml
mléko
2 bal.
vanilkový pudinkový prášek
6 lžic
krystálový cukr
2 bal.
vanilkový cukr
250 g
máslo

Poleva:

200 g
prosátý moučkový cukr
3 lžíce
horká voda
1 lžíce
rum
1 lžíce
citronová šťáva
Postup receptu
Vytisknout
  1. V hrnci přivedeme k varu vodu s přidaným tukem a špetkou soli. Poté do ní najednou vsypeme celé množství mouky. Snižujeme teplotu a za stálého míchání necháme směs vařit, dokud se těsto neodlepí od stěn hrnce a na nich nezůstane jen lehký bílý nános, což obvykle trvá kolem pěti minut. Poté hrnec odstavíme a necháme těsto vychladnout, přičemž občas promícháme. Nakonec do vychladlého těsta postupně vmícháme vejce, přičemž po každém přidání vejce směs důkladně propracujeme do hladka.
  2. Naplníme připravené těsto do cukrářského sáčku s nařezanou špičkou a formujeme z něj na plech, který jsme předem potřeli máslem, malé věnečky. Ty pak pečeme v předehřáté troubě na 200 stupňů po dobu 10 minut, následně snížíme teplotu na 170 stupňů a pečeme ještě dalších 10 minut, během pečení troubu neotvíráme, aby těsto správně vykynulo. Když jsou věnečky ještě teplé, rozkrojíme je a po vychladnutí je naplníme oblíbeným krémem a ozdobíme polevou.
  3. Pro vytvoření tohoto krému, který zůstane hladký a bez hrudek, je nejlepší připravit ho den předem, aby měl dostatek času na vychladnutí. Začneme tím, že z mléka, cukru a pudinkového prášku uvaříme hustý pudink. Když je pudink ještě horký, postupně do něj vmícháme kousky másla, přičemž důkladně promícháváme vařečkou, aby se máslo kompletně rozpustilo a spojilo s pudinkem, čímž vznikne hladký krém.
  4. Jakmile je krém částečně vychladlý, přesuneme ho do čisté mísy. Tuto mísu pak pečlivě zakryjeme potravinářskou fólií, aby byl krém uzavřený a zabránili jsme tak tvorbě povrchové kůrky. Následně necháme krém úplně vychladnout na pokojové teplotě a poté ho umístíme do lednice, kde ho necháme odpočívat do dalšího dne. Na druhý den krém vyjmeme z lednice a před použitím ho důkladně našleháme pomocí ručního elektrického šlehače, aby byl krém hladký a nadýchaný. Poté je krém připraven k použití.
  5. Poleva:
    Všechny složky polevy důkladně spojíme metličkou, dokud nezískáme hladkou konzistenci. Jakmile je poleva připravená, ihned ji použijeme k přelití věnečků. Díky tomu, že poleva bude ještě tekutá, dokonale obalí věnečky a vytvoří na nich rovnoměrný povrch.
  6. Po dokončení polevy necháme věnečky chvíli odpočívat v chladném prostředí.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář